כל מה שצריך לדעת על הטכנולוגיה של השתלת שיער

נמאס לכם לסבול מנשירת שיער ולחפש פתרון שיכול להגביר את ההערכה העצמית והביטחון העצמי שלכם? נשירת שיער יכולה להיות חוויה מטרידה, המשפיעה על גברים ונשים כאחד, ולמרבה המזל, יש פתרון מדהים שישנה את חייכם. במאמר זה נבחן מהי השתלת שיער, מי יכול להפיק תועלת מהליך זה, מתי הוא מומלץ, כיצד הוא עובד והיכן ניתן לעבור טיפול זה. המשיכו לקרוא!

למי מומלץ לעבור השתלת שיער?

השתלות שיער מומלצות בעיקר לאנשים שחווים נשירת שיער מסיבית או הידלדלות בכמה אזורים בקרקפת. המועמדים האידיאליים הם אלה שכבר ניסו טיפולים אחרים, כגון תרופות לטיפול מקומי או טיפול בלייזר, ללא תוצאות משביעות רצון. התאמתו של אדם להשתלת שיער נקבעת על ידי מספר גורמים:

 • דפוס של נשירת שיער: השתלות שיער הן היעילות ביותר עבור הסובלים מהתקרחות גברית או נשית, הידועה גם בשם התקרחות אנדרוגנית. סוג זה של נשירת שיער בדרך כלל עוקב אחר דפוס צפוי, מה שמקל על תכנון וביצוע ההשתלה.
 • בריאות כללית טובה: על המועמדים להיות במצב בריאותי כללי טוב, ללא מחלות רקע שעלולות לסבך את הניתוח או להשפיע על תהליך הריפוי.
 • אזור תורם מספק: השתלות שיער משתמשות בזקיקי שיער מאזור אחד בגוף (בדרך כלל החלק האחורי או צידי הראש) והשתלתם באזורים עם שיער דליל או ללא שיער כלל. לכן, למועמדים צריכה להיות אספקת שיער מספקת כדי להשיג את התוצאות הרצויות.
 • ציפיות מציאותיות: חיוני שלמטופלים יהיו ציפיות מציאותיות לגבי תוצאות ההליך. בעוד השתלות שיער יכולות לספק שיפור משמעותי, הן עשויות שלא למלא את הראש בשיער לחלוטין.

מתי מומלץ לעבור השתלת שיער?

השתלות שיער מומלצות במצבים שונים:

 • התקרחות גברית ונשית: כפי שהוזכר קודם לכן, השתלות שיער משמשות לרוב לטיפול באלופציה אנדרוגנטית, המצב הגנטי האחראי להתקרחות גברית ונשית.
 • הצטלקות מפציעות או ניתוחים: אנשים עם צלקות בקרקפת עקב פציעות, ניתוחים קודמים או מצבים רפואיים יכולים להפיק תועלת מהשתלת שיער. הליכים אלה יכולים לעזור להסתיר צלקות ולשפר את המראה הכללי.
 • שיער דליל: השתלת שיער יכולה להיות מומלצת גם לבעלי שיער דליל המעוניינים בהגדלת צפיפות ונפח השיער.

 

כיצד פועלת השתלת שיער?

השתלת שיער היא הליך כירורגי הכולל את השלבים הבאים:

 • מיצוי שיער מאזור תורם: זקיקי שיער נקצרים מאזור תורם, בדרך כלל הגב או הצדדים של הקרקפת, שם השיער עמיד גנטית להתקרחות. השיטה שנבחרה למיצוי עשויה להיות השתלת יחידה פוליקולרית (FUT) או חילוץ יחידה פוליקולרית (FUE).
 • הכנת האזור המקבל: האזור המקבל, שבו יושתל השיער, מוכן על ידי ביצוע חתכים או נקבים זעירים. חתכים אלה ממוקמים אסטרטגית כדי להבטיח את דפוס הצמיחה הטבעית של השיער.
 • השתלה: זקיקי השיער שנקטפו מושתלים בקפידה באזור המקבל בזה אחר זה, באמצעות מכשירים ייעודיים. המנתח מקדיש תשומת לב רבה לזווית, כיוון וצפיפות השיער המושתל כדי להשיג מראה טבעי.
 • ריפוי וצמיחה: לאחר ההליך, זקיקי השיער המושתלים עוברים שלב ריפוי וצמיחה. בתחילה, השערות המושתלות עשויות לנשור, אך הן יצמחו מחדש תוך מספר חודשים. חולים בדרך כלל מתחילים לראות תוצאות ניכרות בתוך 6 עד 12 חודשים.

היכן ניתן לבצע השתלת שיער?

השתלות שיער מבוצעות על ידי אנשי מקצוע מורשים ומיומנים במסגרות רפואיות שונות, כולל:

 • מרפאות שיער מתמחות: מרפאות ומרכזים ייעודיים רבים לשיקום שיער מציעים הליכי השתלת שיער. מתקנים אלה כוללים לעיתים קרובות מנתחים מנוסים וציוד חדיש.
 • בתי חולים: בחלק מבתי החולים יש מחלקות או יחידות ייעודיות לניתוחי שיקום שיער, שבהן מנתחים מנוסים מבצעים השתלות שיער לצד פרוצדורות רפואיות אחרות.
 • מנתחים מוסמכים: מנתחים פלסטיים מוסמכים ורופאי עור עשויים גם לבצע הליכי השתלת שיער. חשוב לוודא את האישורים והניסיון שלהם בתחום לפני בחירת מנתח.
 • לבחור בקפידה: כאשר שוקלים השתלת שיער, חיוני לבדוק ולבחור מרפאה מכובדת ומנוסה. קריאת ביקורות, בקשת המלצות והתייעצות עם מנתחים מרובים יכולים לעזור לכם לקבל החלטה מושכלת.

לסיכום

השתלות שיער הן פתרון מעולה עבור אנשים שחווים נשירת שיער או הידלדלות שיער. המועמדים להליך זה צריכים להיות במצב בריאותי כללי טוב, להיות בעלי שיער תורם מספיק ולשמור על ציפיות מציאותיות לגבי התוצאות. ההליך כולל חילוץ שיער מהאזור התורם והשתלתו באזור המקבל, עם תוצאות טבעיות למראה בתוך שנה. כאשר שוקלים השתלת שיער, חיוני לבחור מנתח מוסמך ובעל מוניטין כדי להבטיח תוצאה מוצלחת.

 

 

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

שאלות? אנחנו כאן לענות

מאמרים נוספים באותו נושא

נגישות