איפה כדאי להירשם ללימודים בשמאות מקרקעין?

שמאות מקרקעין היא מקצוע מיוחד ומשתלם, אשר נדרש תמיד. יש בו אפשרות לעבוד כעצמאים, כשכירים, להתפתח מקצועית בצורות שונות ולעבוד בכך בכל הארץ. אם אתם מתעניינים בתחום זה וחושבים על קריירה בכך, היכן כדאי לכם ללמוד זאת?

ללמוד מקצוע מיוחד ומשתלם

מקרקעין הוא מסוג התחומים שקיימים תמיד ובכל מקום. והיכן שיש מקרקעין למכירה והשכרה, דרושים גם מי שיעסקו בהערכות שווי הנכסים וכל הקשור בכך. אלה הם שמאי המקרקעין. אגב, שוק הנדל"ן הוא כיום שוק צומח וגם נקודה זו משליכה לחיוב על הביקוש לאנשי מקצוע בשמאות. אם אתם קוראים מאמר זה בכדי לקבל תשובה טובה לשאלה היכן לומדים שמאות, אז בבקשה: מכללת פסגות!  זו היא מכללה וותיקה ובולטת, בעלת שישה סניפים ברחבי הארץ. מלבד לימודי שמאות מקרקעין, תוכלו ללמוד במכללה הזאת גם קורסים בתחומי שוק ההון, הנדל”ן, ייעוץ משכנתאות ויזמות עסקית. מבחינת לימודי שמאות, המכללה מציעה קורס אשר נפרס על פני כשנתיים, עם 144 מפגשים, שהם סך הכל 576 שעות. במבט על, הלימודים בנויים מ-11 קורסים מוקדמים, עם מבחן בסיום כל אחד מהם. את המבחנים עורכת אגב, מועצת שמאי המקרקעין. לאחר מכן ישנו קורס נוסף, שהוא למעשה הכנה לבחינה המסכמת. בהמשך עוברים גם שנה של סטאז' ולבסוף חייבים גם לקבל רישיון שמאי מקרקעין בכדי לעבוד בכך.

מה עושה שמאי?

מי שלא מכירים את תחום השמאות, עשויים לחשוב בטעות שהוא תחום מצומצם מאוד מבחינת מה שכלול בו. זה הוא רושם מוטעה. מחד, שמאי נדרש בהיקף גדול יותר של מצבים, מכפי שניתן לחשוב. לא רק בהקשר מכירת ורכישת דירה או לקיחת משכנתא, אלא גם בהקשרים מיוחדים כגון נזקים לרכוש וביטוח. מאידך, שמאי עשוי לעבוד במסגרות שונות – עבור לקוחות פרטיים, עסקיים או מוסדיים מסוגים שונים.

 

 

המחשה לעומק הלימודים

בכדי להמחיש לכם את מידת המקצועיות שבה מדובר ומורכבות הדברים, אלה כמה תחומי משנה של החומר הנלמד:

  • היבטי חוק – למידת חוקים רלבנטיים (כחוק המקרקעין), השלכות של מצבי הפרות חוק ועוד.
  • תכנון עירוני – כל מבנה שמוקם מקבל אישור להקמתו ולתכניות בנייתו, בהתאם לתכנון מקומי מסוים. אותו תכנון, הוא חלק מתכנון אזור ולבסוף מגיעים בצורה כזו לתכנון כלל ארצי. זהו עולם התכנון העירוני לסוגיו ועל השלכותיו הרבות.
  • הנדסת בניין – היבטים שונים של תהליכי תכנון והקמת מבנים בפועל, אשר משליכים על עבודת השמאים.
  • היבטים כספיים – כגון דו"חות כספיים, חישובים מיוחדים כמו היוון וכמובן, כל הנושא החשוב מאוד של מיסים סביב עולם הנדל"ן.
  • מיפוי, מדידות וחישובים.

עוד על הלימודים בפסגות

הכשרות רציניות בנושא שמאות ובהחלט הלימודים בפסגות, הם מאתגרים ולא פשוטים. עם זאת, המכללה עושה כל שביכולתה לסייע ולהקל. זאת, כולל מסלול מקוון ושיעורים מצולמים. הלימודים כוללים הכנה לקראת בחינות מועצת שמאי המקרקעין וניתן גם לבצע חזרות על הקורס, במידה ונכשלים בבחינות. הלימודים מתקיימים בשעות אחר הצהריים והערב (17:30-21:30). המדריכים הם כמובן בין הגורמים החשובים ביותר בכל סוג כזה של לימודים מתקדמים. במקרה זה, מכללת פסגות מעמידה לרשותכם צוות מרצים מקצועיים ומנוסים, שיש להם גם את ההכשרה המתאימה וגם – חשוב מאוד, את הניסיון הרב מהשטח. תודות לכך, תוכלו לקבל הכשרה יסודית מאוד ומקצועית, אשר תוציא אתכם לשוק העבודה כשאתם מוכנים בצורה הטובה ביותר.

לסיכום

שמאות מקרקעין היא ללא ספק תחום התמחות מיוחד. לכן, אם כבר "הולכים על זה", אז מוטב לעשות זאת דרך גוף איכותי ורב מוניטין – מכללת פסגות.

שאלות? אנחנו כאן לענות

מאמרים נוספים באותו נושא

נגישות