הפקת אירועי חינה – זה לא חייב להיות מסובך

אם גם אתם החלטתם לחגוג אירוע חינה חגיגי ומשמח לפני החתונה שלכם, אין ספק שאתם עומדים ליהנות מחגיגה מיוחדת שמהווה יריית פתיחה מושלמת לכל אירועי החתונה המשמחים. זוגות רבים נמנעים מאירוע חינה מתוך מחשבה שמדובר בהפקה מסובכת ומורכבת, אבל האמת היא שזה ממש לא צריך להיות ככה. אם גם אתם מתלבטים אם ללכת על זה וחוששים מיותר מדי משימות ומורכבות מוגזמת, אנחנו רוצים להראות לכם שזה ממש לא חייב להיות ככה. בואו נדבר על כל השלבים בהפקת אירוע חינה ונראה איך מדובר בסך הכל באירוע שממש קל וכיף להפיק.

הכי חשוב – מתחילים מספיק זמן מראש

עוד לפני שנפרק הכל לחלקים ונדבר על כל הדברים שצריך לתכנן ולארגן, בואו נדבר על העיקרון הבסיסי שיהפוך את הכל להרבה יותר פשוט – הזמן. אם תחליטו ללכת על זה רק ברגע האחרון זה ישאיר אתכם עם הרבה משימות שצריך לדחוס לתוך פרק זמן קצר וזה מתכון להרבה לחץ וטעויות. על כן, תכנון טקס חינה זה משהו שחייבים להתחיל אתו מספיק זמן מראש, עדיף משהו כמו חודשיים לפני. אם תשאירו את המרווח הזה תוכלו לעשות את כל הדברים בנחת ולהבטיח לעצמכם אירוע חינה מושלם בלי תקלות. מכאן, בואו נעבור על כל הדברים שצריך לדאוג להם ותוכלו להבין שזה הרבה פחות מורכב ממה שאתם חושבים.

קודם כל מוצאים מקום

בשלב הראשון חשוב למצוא את המקום שבו תחגגו את האירוע. חינה אפשר לחגוג באולמות אירועים, גני אירועים וגם בבתים פרטיים אם מדובר באירועים קטנים. בשלב הראשון צריך למצוא את המקום שאתם אוהבים ולשריין תאריך ומכאן כל הדברים יהיו הרבה יותר פשוטים לרוב.

אוכל

השלב הבא הוא חברת קייטרינג לאירוע. אם סגרתם אירוע חינה באולם או גן אירועים מסודר, האוכל הוא בדרך כלל חלק מהחבילה ולא צריך לדאוג לזה במיוחד. אם האירוע הוא בבית או במקום שלא מציע שירותי הסעדה, יש לדאוג גם לזה בנפרד. חשוב לדאוג לאוכל טעים ומפרגן לאורחים.

 

 

מוזיקה ותפאורה

חלק חשוב ובלתי נפרד מאירועי חינה זה המוזיקה והתפאורה. אנחנו מדברים על סטייל של מדינות ערב, בדים אדומים, אלמנטים של זהב והרבה קישוטים נוצצים. המוזיקה היא בדרך כלל שילוב של סגנון מסורתי בהתאם למוצא של החתן והכלה למוזיקה עכשווית, מקפיצה ומרימה. אפשר לקשט את המקום בעצמנו או להיעזר בחברה חיצונית שתעשה זאת עבורנו. באשר למוזיקה, אפשר לשכור את שירותיו של די ג׳יי או להכין פלייליסט ולנגן בעצמנו אם רוצים לחסוך כמה שקלים.

מתנות לחתן ולכלה וטקס החינה

עוד חלק חשוב ומהותי הוא טקס החינה בו מורחים לאורחים את החינה המוכרת שמשאירה סימן כתום על היד לאחר ששוטפים אותה. חשוב לדאוג לכך מראש ולוודא שמכינים מבעוד מועד את החינה. כמו כן יש להכין את מגשי המתוקים והמתנות לחתן ולכלה. אפשר להיעזר בדודה שמכירה את העבודה ואם אין מישהו במשפחה שיעשה את זה, ניתן להיעזר גם כן בחברה חיצונית.

תלבושות

כמובן שאסור לשכוח את התלבושות. ניתן לשכור תלבושות מיוחדות לחתן ולכלה ומגוון תלבושות ואביזרים לאורחים.

תיעוד

מומלץ בחום להקפיד על צילום מקצועי כדי לתעד את כל הרגעים היפים והמיוחדים מהערב.

לסיכום –

אפשר לראות כי בסופו של דבר זוהי לא משימה מורכבת מדי. אם תתחילו בזמן, תעבדו עם צ׳ק ליסט מסודר ותיעזרו בבני המשפחה, תוכלו להפיק בקלות אירוע חינה משמח ומרגש.

שאלות? אנחנו כאן לענות

מאמרים נוספים באותו נושא

נגישות