מה היתרונות של דרכון אירופאי?

בשנים האחרונות נראה כי המסע לקבלת הדרכון הפורטוגלי הנכסף נמצא בשיאו: עוד ועוד ישראלים נוקטים את הצעדים הנדרשים כדי להשיג את הדרכון ומוכנים גם לשלם תמורתו לא מעט כסף. למעשה, יש להם סיבות בהחלט טובות לעשות את זה, ואם גם אתם מתלבטים אם להתחיל בתהליך, אנחנו רוצים להסביר לכם בדיוק למה אסור לכם לוותר על הצעד. במאמר שלפניכם נדבר על כל היתרונות שבהחזקת דרכון אירופאי, אבל קודם כול – מהי הדרך הקלה והמהירה ביותר להשיג דרכון אירופאי בימינו?

דרכון פורטוגלי – כרטיס הכניסה שלכם למדינות האיחוד האירופי

ובכן, הרבה אנשים בישראל יכולים לקבל דרכון אירופאי בדרכים שונות, ורבים כלל לא מודעים לעובדה הזאת. כיום, נראה כי האפשרות הטובה והזמינה ביותר היא הוצאת דרכון פורטוגלי למגורשי ספרד, כלומר כמעט לכל אדם בישראל שהוא צאצא של יוצאי מדינות צפון אפריקה, וגם לא מעט מדינות אחרות באירופה. התנאים אומנם הוקשחו קצת בשנים האחרונות, אבל יש עדיין דרכים שבהן אפשר להוציא דרכון כזה, וכדאי לכם להתחיל בשלב הראשון שהוא בדיקת זכאות, ובה אתם פשוט בודקים אם שם המשפחה שלכם נמצא ברשימה של מי שהוא כנראה צאצא ליהודים שגורשו מספרד.

מהם היתרונות של דרכון אירופאי?

לא בטוחים למה בכלל כדאי לעשות את הצעד החכם הזה? הינה כמה יתרונות ברורים ומובהקים של החזקה בדרכון ובאזרחות אירופיים:

חיים ומגורים במדינות האיחוד האירופי

אחד היתרונות החשובים ביותר הוא האפשרות לחיות ולעבוד בכל מדינות האיחוד האירופי. זה אומר בעצם שאפשר להחליט איפה אתם רוצים לחיות ואיפה תרצו לעבוד, וכמעט כל יבשת אירופה תהיה פתוחה לפניכם. כמו כן, אפשר לפתוח עסקים ולנהל אותם בכל מדינות אירופה, וזה בעצם מגדיל בצורה ניכרת את אפשרויות התעסוקה והצמיחה האישית. שימו לב שישראלים הבוחרים לעבוד באירופה בלי דרכון אירופאי עלולים לעבור על החוק, והם חושפים את עצמם ללא מעט סנקציות ומגבלות בעתיד.

 

 

ויזה לארצות הברית וטיולים בעולם

בעלי דרכון אירופאי ממדינות נבחרות (כמו פורטוגל) לא צריכים לעבור את התהליך המתיש של הוצאת ויזה לארצות הברית, והם מקבלים אשרה במהירות בתהליך מהיר וזול באינטרנט. יתר על כן, באמצעות דרכון אירופאי אתם יכולים להיכנס לעוד הרבה מאוד מדינות בעולם בלי שתצטרכו אשרה מיוחדת, וחופש התנועה שלכם הוא גדול הרבה יותר בהשוואה לאפשרות של תנועה עם דרכון ישראלי בלבד.

לימודים מסובסדים באירופה

במדינות רבות באיחוד האירופי אפשר ללמוד בסבסוד מלא או לקבל לכל הפחות הנחות גדולות בתשלום שכר הלימוד במגוון מוסדות אקדמיים מוכרים ברחבי היבשת. כמו כן, אפשר לקבל הרבה מלגות והטבות לסטודנטים כמו הטבות מס, מגורים בהנחה ועוד. יש כאן פוטנציאל גדול לחיסכון כספי וללימודים איכותיים יותר ממה שמציעים המוסדות בישראל.

הטבות מס

מעוניינים לרכוש נדל״ן במדינות האיחוד האירופי? בתור אזרחים של מדינה באיחוד אתם רשאים לעשות זאת עם הטבת מס ניכרת, ואין צורך לשלם את סכומי המס הגבוהים שתושבי חוץ חייבים לשלם. אין ספק שיש כאן יתרון כלכלי חשוב ביותר.

אישורי עבודה באוסטרליה ובמקומות אחרים בעולם

הדרכון האירופאי פותח דלתות לא רק לכניסה לאירופה, אלא גם לביקור בעוד מקומות רבים בעולם. מי שמחזיק בדרכון אירופאי יכול לקבל אשרות עבודה במדינות כמו אוסטרליה, ניו זילנד, קנדה, ארצות הברית ועוד.

סיכום

דרכון אירופאי הוא עניין משתלם ביותר, ואם יש לכם האפשרות להוציא דרכון כזה, חבל מאוד שתוותרו עליה. זהו הזמן לברר את זכאותכם לדרכון פורטוגלי, ויש סיכוי לא רע שבתור צאצאים ליוצאי עדות המזרח, גם אתם תהיו זכאים לקבל אותו.

שאלות? אנחנו כאן לענות

מאמרים נוספים באותו נושא

נגישות