ראש העיר צביקה גנדלמן מתאר באהבה את חברת נחלים."בעיר חדרה יש אין סוף אתרי תיירות היסטוריים עם פוטנציאל עצום לתיירות פנים ותיירות חוץ. כמו כן פיתוח רצועת החוף מהיפות בארץ, הציר ההיסטורי ועוד, הם רק חלק מעיסוקה של החברה לפיתוח התיירות. מדובר בחברה צעירה ודינאמית שכבר הצליחה להביא לעיר אלפי מבקרים. בנוסף החברה היא זו שתקים את הטיילת ועוד פרויקטים תיירותיים בעיר".

-

הדמיה טיילת פארק חופי

-

חברת נחלים, בסה"כ בת שנתיים (הוקמהב1.1.15), בשנת 2014 הוחלט על הקמת חברה שתקדם את היתרונות התיירותיים של חדרה ותאגד אותם תחת בית אחד, הוצא מכרז עירוני לבחירת מנכ"ל, תפקיד שלבסוף נבחר עו"ד מתניה כחלון שהגיע מתחום הניהול והפיתוח העסקי.

לחדרה מספר אזורים שיש להם פוטנציאל תיירותי גדול, שבהם "נחלים" מעורבת בקידומם.

-

הדמיית הטיילת

-

האזור הראשון רצועת החוף הארוכה- בימים אלו החלו בהכשרת בניית הטיילת בחוף אולגה, זו תהיה טיילת מסחרית עם מסעדות ,חנויות ושבילי הליכה, הערכות זמן מדברות על 3-4 שנים, כשהצעדים הראשונים החלו בימים אלו.

האזור השני הוא נחל חדרה – בשנתיים האחרונות חלה ההאצה בפיתוח פארק נחל חדרה, והכשרתו לארח הופעות ענק ופסטיבלים. יש תוכנית עתידית להמשיך את הטיילת לאורך הנחל מזרחה עד ליציאה משטח השיפוט של חדרה – כלומר  כ-8 ק"מ.  זו תוכנית במקטעים, שהקטע הבא הוא בין כביש 2 לכביש 4. בסמוך לחוות חפציבה.

אזור שלישי יער חדרה- שם מתגלגל רעיון לפתח פארק אתגרי ופארק אקולוגי וליצור הרבה שבילי הליכה למשפחות.

אזור רביעי שמורות הטבע- שמורת זיתא בצפון מזרח וגדור בדרום מערב, שם יש תוכנית להסדיר את השבילים מהטיילת העתידית לרכסי הכורכר של השמורה הצופים לנוף מרהיב.

אזור חמישי מרכז העיר-  התחדשות עירונית מסחרית, החל באזור סמטת פלטרין, דרך פיתוח השדרה ברחוב  הרצל.

-

הדמיית רחוב הרצל

-

 

כחלק מקידום אותם פרויקטים, נחלים עוסקת בהשגת הכספים לפיתוחם ולא מדובר בכספי עירייה   אלא בעיקר כספים ממשרדים ממשלתיים אשר מוציאים מכרזים. חלק נוסף מיזמים פרטיים אשר חותמים הסכמים מול נחלים והעירייה, למשל פרויקט הטיילת שממומן בכספי היזמים שבונים שם  את מגדלי המגורים.

תחום נוסף בו חברת נחלים מתעסקת, זה השיווק התיירותי של חדרה, שהתחיל עם הקמת לשכת התיירות חדרה שמסייעת לסוכני תיירות ולציבור באופן כללי בחשיפה ותאום עם הגורמים הרלוונטיים באתרים השונים ברחבי העיר במטרה להוציא לפועל סיורים, בנוסף מפיקים ימי סיור למורי דרך, (האחרון היה לפני כשבועיים) וגם ימי סיור לעיתונאי תיירות אשר כותבים על חדרה מנקודת מבט תיירותית. יש גם שיווק תיירותי לקבוצות  מחברות  פרטיות וממשלתיות  ומאיגודים שונים, רק בשנת 2016 הגיעו יותר מ-200 קבוצות לסיורים בחדרה, זה נעשה בשיתוף עם משרד התיירות.

תחום נוסף הוא ייזמות להביא  אירועים גדולים ופסטיבלי הענק לחדרה, כמו פסטיבל האביב, פסטיבל הצבע, ופסטיבל הבומבוקס, שעשרות אלפי אנשים חגגו בהם .

אותה ייזמות תיירותית הביאה את נחלים שהחלה את דרכה ב-2015  עם מחזור של מיליון שקל , למחזור של  עשרות מיליוני שקלים. ב-2017 המגיע ממקורות חיצוניים לעירייה.

לחברה יש אתר שסוקר מסלולי ואתרי תיירות בשטחה של חדרה, אירועים גדולים, פסטיבלים, ומסעדות מקומיות.  http://hadera-tour.city/

 

 

 

 

 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו