"לא מוכנה לשתוק יותר". קארין שנלר. צילום: אישי-
מחאת הטסטים נמשכת ואיתה גם תגובות זועמות של תלמידי נהיגה שלא מצליחים לעבור טסטים במשך זמן ארוך – ומאשימים בכך את הטסטרים מהצפון.

קארין שנלר (25) מחדרה, ניגשה ביום ה' (20/4) לטסט החמישי שלה בתקופה האחרונה, אך נכשלה גם בו. מיד לאחר הטסט היא דיברה עם "mynet חדרה", והביעה התרעמות קשה, לצד תלונות על הטסטר שבחן אותה.

"מתחילת הטסט עד סופו הטסטר פשוט יושב כשרגלו הימנית מונחת בצורה קבועה מעל הבלם", היא מספרת, "זה מקרין לנו התלמידים תחושה של סכנה תמידית גם כאשר אנחנו נוסעים בכבישים פנויים לחלוטין. הטסטר כנראה מפוחד וכתוצאה מכך לא אחת לוחץ על הבלם ללא צורך. מדובר וסביר להניח שהוא טסטר מתחיל".

שנלר נתנה דוגמה מהטסט בכדי שנבין את כוונתה: "עמדתי להיכנס למעגל תנועה בעל שני נתיבים ואני נמצאת בנתיב השמאלי. הסיבה להישארותי בנתיב השמאלי הייתה מאחר ומעבר למעגל חנו בנתיב הימני מכוניות. משום מה ללא סיבה הטסטר העביר אותי לנתיב הימני במשיכה חזקה בהגה, דבר שאילץ אותי לצאת לעקיפה בהמשך על הרכבים החונים בהמשך".

עוד היא מוסיפה בעצבות: "בצומת תרנ"א-הרברט סמואל התייצבתי עם הרכב בנתיב השמאלי ועם איתות שמאלה מאחר ומנתיב זה מותר לפנות רק שמאלה. התחלתי את הנסיעה ומשום מה הטסטר הפנה לי את ההגהה בצורה חריפה שמאלה  ללא סיבה .שאלתי אותו מדוע הפנת לי את ההגה שמאלה והוא ענה לי- 'לא ביקשתי ממך לפנות שמאלה', דבר שהינו בלתי הגיוני לחלוטין מכיוון שניתן לפנות רק שמאלה מנתיב זה".

לימודי נהיגה - צילום: הרצל יוסף

-
שנלר טוענת כי במהלך המבחן היו עוד מקרים שכאלה וחותמת: "בוחן היסטרי שלא מודע למה שקורה מסביבו ומתוך פחד לחץ על הבלם וכשהבין שטעה לחץ על הגז להמשיך בנסיעה. לחיצת זו על הבלם היא תולדה של היותו בכל מהלך הטסט אם הרגל מעל הבלם.

התלמידה שהייתה לפני סבלה באותה מידה מהתנהגותו של הבוחן ונבלמה מספר פעמים שלא לצורך. אין מצב שיכשילו אותי כל פעם ללא סיבה, אני עוברת שבעה מדורי גיהינום. לא מוכנה לשתוק יותר להיכשל בטסט חמישי על זה שהבוחן הזה לא מקצועי".

כזכור, בשבועיים האחרונים אנו מדווחים כאן ב"mynet חדרה" אודות מחאת הצעירים בנושא לימודי הנהיגה במה שכונה "מחאת הטסטים". הצעירים טוענים כי מאז עברה חדרה למחוז צפון ממחוז מרכז, הם זוכים להתעמרות וקשיים בדרך אל הרישיון שגורמים להם לעוגמת נפש ובזבוז כסף וזמן רב.

ממשרד התחבורה נמסר בתגובה: "במידה ולנבחנת יש השגות, היא רשאית להגיש ערעור על תוצאות הבחינה לרב בוחן מחוז צפון".

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו