אלכס זליקסון, יותם עטיה, יבגני גוטמן ויניב חן הם "לאבינג רד" (אוהבי אדום)  - להקה חדשה מחדרה.

הפגישה ביניהם היתה מקרית. לפני כחצי שנה הכיר בעלה של אלכס את יותם בחדר כושר בחדרה. אחר-כך הצטרף אליהם יניב, גם הוא מתאמן באותו המקום ויניב כבר דאג להביא את יבגני.

הלהקה בחזרות. צילום: יותם עטייה

הם התחילו להתאמן בביתה של אלכס, שם הם עדיין עושים את מרבית החזרות. תחילה על קאברים, בעיקר לשירים באנגלית, ואחר כך התחילו לעבוד על חומר מקורי בעברית. זהו ראיון ראשון עם חברי הלהקה החדרתית שזה עתה נולדה.

אז מי אתם חברי 'לבינג רד'?

אלכס זליקסון בת 25, עלתה לארץ ב 1993 ועברה לחדרה לפני כ 5 שנים מבאר שבע, שרה ומגננת בגיטרה ועובדת כמתאמת סחר. אלכס לומדת גיטרה אצל אסף גבעתי ולוקחת שיעורי פיתוח קול אצל שרון עזריה והכיוון המוזיקלי שלה הוא בעיקר רוק.

יותם עטיה, בן 26 חדרתי במקור, מתופף  שעד גיל 14 גם תופף בקונסרבטוריון חדרה תחת השגחתו של סלבה. עובד ביום יום כאח באיכילוב.

יבגני גוטמן בן ה31 על הגיטרה הראשית, עלה לארץ ב1997 ומאז הוא בחדרה, בתיכון סיים 5 יחידות מוסיקה ובמהלך השנים ניגן עם מספר הרכבים אחרים הוא מתחבר לרוק ובעיקר בלוז. לפרנסתו עובד יבגני בתעשייה האווירית.

יניב חן בן ה27 על גיטרת הבס, חדרתי במקור, למד בתיכון גם מוזיקה ובעיקר לימד את עצמו אבל עובד כחרט מתכת. הוא מתחבר בעיקר לפופ, רוק, מטאל ויש לו חיבה יתרה לפסקולים של סדרות ומשחקי מחשב.

למה השם 'לבינג רד'?

אלכס: "אני מאוד את אוהבת את הצבע האדום, כמעט תמיד יש עלי איזה אלמנט ביגוד אדום, ואחרי הצבעה דמוקרטית בלהקה, השם התקבל ברוב קולות".

צילום ועריכה: איתמר רותם

איזה חומרים כבר יש לכם ?

"כרגע אנחנו עובדים על קאברים בעיקר באנגלית של להקות וזמרים כמו  דיפ פרפל, אסף אבידן, גאנס אנד רוזס, בוב דילן וגם יש בעברית. אנחנו כרגע מתמקדים בקאברים בשביל ההופעות הראשונות שלנו, ואז נתפנה לפתח ולשבת על החומר המקורי שלנו". 

מתי ההופעה הראשונה שלכם?

"כלהקה, עוד לא הופענו, למרות שכל אחד בנפרד הופיע בהרבה מקומות. הופעת הבכורה שלנו הייתה בבר הטירה בבאר שבע ובמוצ"ש (2.2) מתוכננת הופעה במייקס פלייס הרצליה. מאוד נשמח להופיע בחדרה ברגע שנמצא פה מקום מתאים".

מה השאיפות כלהקה?

אלכס: "אנחנו רוצים לגדול ולהתפתח, להיות מוכרים לעשות מזה קרירה ואף "לצאת" מהארץ".

יבגני: " לאן שהרוח תיקח אותנו זה בסדר".