ביום חמישי, ה4/10/18,  תחגוג "חדר-ה משלך" את השנה השניה למשוררים ומוזיקה בארוע "לילה לבן 2" במוזיאון החאן בחדרה.

בארוע משתתפים מיטב משוררי הארץ והסביבה. במהלך הערב כולו יתקיימו במקביל למושבי המשוררים גם הופעות מוזיקה שונות ומיצגים. ההתכנסות לאירוע תחל ב-18:30 והוא עצמו יחל ב-19:00 ועד 00:30. 

הרעיון כולו נחלם לפני כשנתיים וחצי ומאז אפרתה בנור ודנה בהרב מגשימות אותו חודש בחודשו. רואות ומכוונות את חדרה לצמוח ולהיות אימפריית שירה.

אפרתה בנור מימין ודנה בהרב | צילום: עצמי

הארועים כולם נעשים בהתנדבות מלאה. עד היום התארחו במיזם מעל 60 משוררים, בינהם: רפי וייכרט, אורית גידלי, ישראל בר-כוכב, ורד לוינשטיין, נמרוד שיין, אגי משעול, שולמית אפפל, לילך גליל, סהר עדס, שגיא אלנקוה, קרן קוך, מיכל פירני, אלי אליהו, עודד בן דורי, סמדר כרמל, דור גבע, איריס אליה כהן, תהילה יהלום, עופר בור, שולמית ברונשטיין, אליעז סגל, יעל צבעוני, קובי גרוסמן, סיגל בן יאיר, טלי וייס, פניה חזן, שוקי גוטמן, אביחי קמחי, הדרה לוין, ליאור שדה, עידית ברק, ניבה הראל   והרשימה שלנו סגורה עד ינואר 2019 .

"ביולי 2017 התחלנו מסורת של ארוע שנתי – "משוררים במוזיאון החאן בחדרה", סיפרו המארגנות. "לשמחתנו, דורית גורן מנהלת החאן, רואה רחוק כמונו והיא תארח בחאן את מפגשי המשוררים השנתיים. בארוע הקרוב משתתפים 20 משוררים ו-12 מוזיקאים. מקוות שכמו שיצרנו את המסורת המבורכת הזו, יוולדו מסורות נוספות שיעירו את העיר ויוסיפו לה סומק ללחיים".

גם לצביה חן שרעבי חלק בשיתוף הפעולה הזה. "כיף להיות שוב בארוע קהילתי שמופק על ידי תושבים בעיר חדרה. התקציבים לא מופנים לחיזוק הכוחות היוצרים בעיר. חבל שזה ככה. מאמינה בכוח התושב לשינוי ושיפור חייו בעיר ובמדינה".

איך הכל התחיל?

במאי 2016 הצטרפה אפרתה בנור לקהילת אמנות בחדרה, אותה מובילה הדס גרטמן.

במפגש הקהילה הראשון בו נכחה, עודדו את חברי הקהילה לקחת יזמה, כל אחד בתחום הקרוב ללבו ולעשות מעשה. מיד ראיתה בנור בעיני רוחה שירים תלויים על עצים, ערבי משוררים אחת לחודש, שילוב של מוזיקאים ובמה פתוחה. לא עוד נסיעות לערבי שירה בתל אביב – השירה תהיה כאן. בבית. בחדרה.

הרעיון מיד קרם עור וגידים ולמיזם המבורך הצטרפה הפסלת דנה בהרב, גם היא חברת קהילת אמנות.  מאז יולי 2016, אחת לחודש, יחד עם עזרה רבה של הדס גרטמן (מובילת קהילת האמנים ), הדר מרום (מנהלת מרכז צעירים), הן מפיקות את ערבי השירה ומפגישות משוררים ומוזיקאים עם קהל שוחר שירה ואמנות. ערבי השירה מתקיימים במרכז צעירים שהוא הבית של קהילת האמנים בחדרה.

להרשמה: אפרתה - 054-4525259