רק לפני שבועיים סיפרנו במיינט את סיפורו של הכלב צ'ארלי שננטש בפאב השרלוק, אז במקריות מצערת, דווקא בסוף הערב השמח ליום האישה, נשארה בפאב כלבה קטנה ושמה פומה.

צילום: נועה לוי

צוות הפאב שכבר מתורגל במקרים של כלב ננטש במקום, העביר את פומה ללינה בביתה של ורד המלצרית. בבוקר הגיעה אורנה שלה יש מכשיר הסורק את השבב שעל הכלב, הממצאים העלו ששמה של הכלבה היא פומה והיא מנתניה, אך שהתקשרו לבעליה קיבלו תשובה שהמספר שגוי וכשהתקשרו לוטרינר של פומה, הסתבר שהוא יצא לפנסיה כבר לפני מספר שנים.

בלית ברירה פרסמו צוות השרלוק הודעה בפייסבוק של נתניה, אולי מישהו יכיר ויזהה את הכלבה ואת בעליה, אך  משם לא הגיעה בינתיים הישועה, ולמחרת לקחו את פומה לבלות עוד ערב בשרלוק, לפי התמונות, פומה נראתה שם מרוצה.

התפנית בעלילה החלה רק ביום שישי בבוקר, שהצליחו לאתר דרך הפייסבוק את המספר טלפון של בעליה, משפחת חסיד, נועם הברמנית התקשרה אל אריאל  חסיד המופתע ואז התברר הסיפור הבא:המפגש הראשון בביתה של נועם. צילום נועם לוי

לפני כשנתיים, עקב קשיים בתקופת מעבר דירה מנתניה אל הישוב "שקד" עם שני ילדים קטנים וכלב, נאלצה משפחת חסיד למסור את פומה, אריאל סיפר שהם חיפשו לה משפחה חמה ואוהבת ולבסוף חשבו מצאו אחת שכזו, כשהם מסרו את פומה הם גם ביקשו שיחליפו לה את השבב, אך מסתבר שזה לא נעשה, ולכן ההפתעה של אריאל הייתה מוחלטת, הוא לא זכר את שם המשפחה שלה מסר את פומה, הוא רק זכר שהם משכונת בית אליעזר. אריאל שאל את נועה האם המשפחה מבית אליעזר לא מחפשת אחרי פומה, האם הם לא פרסמו הודעה כלשהי באתרי הפייסבוק של חדרה לגביה, אך אחרי ששום הודעה על כלבה אבודה לא פורסמה, גם בקבוצת הפייסבוק של בית אליעזר, החליט אריאל לעשות לאלאור, בנו בן העשר, הפתעה. שלומית, אשתו של אריאל, סיפרה שרק לפני שבועיים, אלאור שאל על פומה, הוא עדיין זכר אותה והיא, שהייתה מופתעת מהשאלה, הסבירה לו שהיא אצל משפחה אחרת שאוהבת אותה. אריאל לקח את אלאור המחופש לחדרה, לביתה של נועם, שם המתינה להם פומה הנרגשת, שאחרי שנתיים התאחדה שוב עם משפחה. המפגש היה מרגש במיוחד, ופומה המשיכה איתם לביתה החדש בשקד.

פומה בביתה בשקד צילום שלומית חסיד

-

נועם, הברמנית מהשרלוק אמרה "מה שהכי עצוב, זה שמרוב שמגיעים אלינו כל כך הרבה כלבים, אנחנו כבר מוכנים עם בונזו, עצמות, חטיפים ורצועה כדי שיהיה לנו מה לתת לכלבים. במקרה הזה, היה לנו מזל, ברגע שהם רק חנו ליד הבית שלי, פומה כבר רצה בשמחה לכיוון הדלת, וידעתי מיד שהם הגיעו לקחת אותה חזרה"

  לסיכום ממיינט ממליצים, בהגעתכם לפאב השרלוק -אנא השאירו טיפים ולא כלבים.