על הבמה בטקס (צילום: טכנודע חדרה)

בטקס הממלכתי שנעל את אירועי יום העצמאות ה-70 של מדינת ישראל במעמד נשיא המדינה, ראש הממשלה, שר החינוך ומכובדים נוספים שבו הוענקו פרסי ישראל ל-16 חתנים וכלות הופיעה מול המוזמנים מקהלת שבא של הטכנודע מחדרה.

עם עליית בנות מקהלת שבא לבמה, הן זכו למחיאות כפיים נרגשות מהקהל. הן ביצעו את השיר "הלוואי" בביצוע משותף עם רוני דלומי ואמיר דדון ומאוחר יותר, עלו בנות מקהלת שבא פעם נוספת לבמה והעניקו לכל חתני וכלות פרסי ישראל זר פרחים ושרו יחד איתם את שיר הסיום.

נוכחותן והופעתן של הבנות על הבמה זכו לשבחים רבים ובסיום האירוע בירך אותן שר החינוך, מר נפתלי בנט על הופעתן ואיחל להן להמשיך בדרכן זו.  בקהל הרב, ישבו גם הוריהן הנרגשים של הבנות שהגיעו במיוחד מחדרה לצפות במעמד המרגש.

עם השר נפתלי בנט (צילום: טכנודע חדרה)

הופעה זו היא פרי עמל של שנה שלמה, בה בנות המקהילה מגיעות לטכנודע חדרה ולוקחות חלק בתוכנית "יח"ד" מטעם משרד החינוך בשיתוף "עמותת שבא" ובעידוד של מנכ"ל העמותה, אורי צור. ה

תוכנית שמה לה למטרה לקדם את החינוך המוזיקלי והחברתי של בנות המקהלה. מדי שבוע נפגשת המקהלה עם המנהל המוזיקלי שלה, היוצר גילי יאלו, שעובד עמן מבחינה מקצועית ומוזיקלית בנוסף הן לומדות גם לנגן עם מדריכים מעמותת אימג'ן.

אסנת צפון, מנהלת התוכנית שליוותה את הבנות בהופעתן סיפרה בהתרגשות כי היא גאה בהן מאד על עבודתן לאורך השנה ועל הופעתן בטקס ממלכתי זה. מהכרותה עם הבנות היא צופה להן עתיד מבטיח בתחום המוזיקלי וציינה בפני ההורים הנרגשים כי "אנו, השותפים לתוכנית, נעשה את המיטב להמשיך ולקדם את הבנות".