הכל החל לפני מספר ימים בין קירות כיתה ח' בקריית החינוך אמי"ת עתידים באור עקיבא. המורה להבעה והבנה הבחינה כי באחת ההפסקות תלמידים רבים מדברים על הנושא "החם" - זריקת סרט הקפטן במהלך משחק נבחרת ישראל בכדורגל על ידי השחקן ערן זהבי.

"הבנתי כי הזדמנות פז ניצבת לפניי. יש לי האפשרות ללמד שיעור בנושא כתיבת טיעון בדרך אחרת, בנושא שקרוב לתלמידים" אמרה השבוע המורה חלי דוידוב והוסיפה "זה הצליח. היה שיעור מעניין מאוד, התלמידים היו אקטיביים במיוחד וסקרנים. בסופו של השיעור אמר אחד התלמידים 'הלוואי שזהבי היה שומע מה יש לנו להגיד לו' וכולם הביעו הסכמה, אך טענו כי אין סיכוי שהוא יתייחס אליהם".

דוידוב לקחה את בקשתו של התלמיד צעד קדימה, פנתה לכדורגלן הבינלאומי המשחק בסין ושעות לאחר מכן תשובת הכדורגלן הנרגש הגיעה הישר מסין. עוד באותו היום הקליט זהבי סרטון מיוחד לתלמידי הכיתה "שמעתי על השיעור שלכם. אני גאה בכם ושיהיה לכם בהצלחה בהמשך", מסר בין היתר זהבי לתלמידים בסרטון והוסיף "אני מקווה שהמסר עבר ושאתם לומדים מהדברים".

התגובות לא איחרו להגיע. "בסוף השיעור הקרנתי את הסרטון והתלמידים היו פשוט המומים. הם ממש לא ציפו לכך. דקות לאחר מכן, בהפסקה, עשרות תלמידים הגיעו לצפות בסרטון" אמרה דוידוב והוסיפה "הוכחתי לתלמידים שאם שואפים גבוה, מצליחים".