הודיה בנישו (27), דתיה תושבת חדרה, שחררה לאחרונה את השיר "יום אחד" לתחנות הרדיו. זהו הסינגל השני לקראת אלבום הבכורה של בנישו, זמרת יוצרת עם חומרים מקוריים. לאחרונה גילתה כי היא אינה מופיעה בפני גברים.

את הסינגל כתבה והלחינה בעצמה כאשר ישי פיציון הפיק מוזיקלית באולפני פלוטו. יממה לפני שיצא, כתבה בעמוד האישי שלה: " לא מצליחה להחליט מה רץ מהר יותר, הזמן או פעימות הלב שלי... התחתנתי בגיל 18, פעם ראשונה שנפגשנו הייתה בט"ו באב, איפה שהוא בירידות של המכתש במצפה רמון. לא היה לנו מושג מכלום, בטח לא על החיים ועל מה זה אומר משפחה, ילדים. הרוח הקרה של המדבר והסלעים החדים, כמה היינו יכולים להיות מוכנים?".

קו סגנונה המוסיקלי הוא סופט רוק, בו היא "מרגישה שאני באה לידי ביטוי בצורה הגבוהה ביותר, אני הולכת אחריי ליבי ונותנת למוזיקה להביא את מילותיי".

הסינגל הראשון שהוציאה לפני מספר שבועות היה "ילד", גם אותו כתבה והלחינה.  "זה הילד הראשון מהאלבום שלי", סיפרה, "אני באמת מתרגשת ומקווה שתשמחו בו. השיר הזה היה כמו שילד בא לעולם, כל כך הרבה הכנות וכאבים והתרגשות עד שהוא סוף סוף יוצא. זה משמח וכואב כי הרגע ילדת. אנשים מסביב מתרגשים, ואתה רק תוהה מה יהיה איתו, האם הוא ירגיש טוב? האם הוא ימצא חברים שיאהבו אותו?".

בנישו מתגוררת עם משפחתה בחדרה, לאחר מעברים בכל הארץ. הכיוון המוזיקלי יוצא הדופן שלה בא לידי ביטוי ביצירותיה, יצירה הנאמנה לאמנותה. עטופה בקול שפותח את שערי הלב ומחבר את המאזין לסיפורה האישי שלה.

הודיה בנישו (צילום: טליה טאוב)

מילות השיר "יום אחד":

אתה הולך רחוק מדי
וזה צורח לי בלב, נשבר עלי
על השטיח הסגול
ציירת שמש אדומה וים כחול

אתמול בכית בשפתיים
אהובתי, אל תסתכלי על הקירות
הם לא יוכלו לסגור עליך
אל תעצבי, יפה שלי

פזמון: יום אחד נבנה כאן בית
בלי לפחד, להסתכן או לחלום
הכל שוב יסתדר, אני מבטיח
זה לא ירגיש כ"כ קשה, 
חופשי לנשום.


חול לבן, רוח ים
אתה רץ הרחק מכאן
שמש שמכה על הפנים
מחפש מפלט, מזיכרונות טרופים


תראה כוכב נוצץ בוער למעלה 
תראה הגשם, כבר הפסיק ליפול
גם הדמעות שלי ייבשו כמעט,
רק עוד קצת, ויעבור הכל