סופי השבוע הם הזמן האידיאלי עבורך כדי לצאת ולבלות עם חברים. מכיוון שבמשך כל השבוע אתה קבור במשרד תחת ערמת משימות שלא נגמרות, ריצות בין פגישות ואינספור עניינים עסקיים שעליך לפתור בסוף השבוע זהו הזמן עבורך לנקות מעט את הראש, לשנות אווירה ולצאת ליהנות.

מכיוון שמדובר על בילוי על בסיס שבועי, לך ולחבריך יש כבר מקום יציאה קבוע אליו אתם יוצאים יחד בכל פעם. האווירה הטובה, האוכל, המוזיקה והאלכוהול גורמים לך להרגיש את החופש והשחרור והם אלו המעניקים לך בילוי איכותי ומהנה במיוחד. אך ביום בו חבריך נקלעו לעימות אלים עם קבוצה אחרת במהלך הבילוי השבועי השגרתי, זהו רגע שלא תשכח אף פעם בחייך מכיוון שזהו הרגע בו חייך עומדים להשתנות מהקצה אל הקצה.

מכיוון שבכל המהומה שנוצרה במקום, נשלפו על ידי החבורה השנייה גם סכינים, המשטרה שהגיעה למקום מיד עצרה את כל האנשים שהיו במרכז ההתרחשות כולל אותך שרק ניסית להרגיע ולהפריד בין הניצים. לאחר חקירות במשטרה של כל המעורבים, גם אתה הוגדרת כחשוד במעשה אלימות וסיוע במעשה דקירה והנך עומד בפני הגשת כתב אישום.

מהו הליך שימוע פלילי

חשוד שהחקירה בעניינו הסתיימה ונאספו נגדו ראיות מספקות, עלול למצוא את עצמו בפני כתב אישום שהוגש נגדו לבית משפט. במקרה שלנו, מכיוון שמדובר בעבירות אלימות מסוכנות והיו מעורבים רבים במעשה וגם סתירות בעדויות, התביעה המשטרתית שאליה הועברו חומרי החקירה, החליטה להגיש כתב אישום רק לגבי חלק מהחשודים ולגבי שאר החשודים החליטה לסגור את התיק.

בעזרת הליך שימוע פלילי ניתנת לך ההזדמנות לשטוח את טענותיך, טרם הגשת כתב אישום, לשכנע את רשויות התביעה מדוע להימנע מהגשת כתב אישום נגדך, תוך הצגת נימוקים וטענות מתאימות על מנת שתוכל לחזור לשגרת חייך.

יתרונות שימוע לפני הגשת כתב אישום

להליך פלילי אשר מתנהל נגד אדם, קיימות השלכות רבות על המוניטין של האדם, על עבודתו, על עתידו ולעיתים על חירותו וכן על הסובבים אותו, כגון משפחתו וחבריו וזאת נוסף להשלכות הכלכליות וההוצאות שבהליך זה. הליך פלילי מצריך דיונים בבית משפט, דבר שיכול להיות ארוך, לא נעים ויגרום לעוגמת נפש רבה לנאשם.

לפיכך, לזכות לנסות למנוע הגשת כתב אישום והליך פלילי, העומדת לחשודים רבים, באמצעות שכנוע של הגוף התובע קיימים יתרונות ברורים.

חשיבותו של ייצוג משפטי בהליך שימוע

מכיוון שהליך השימוע הינו בבחינת הזדמנות חשובה ואחרונה של החשוד להציג את טענותיו ולמנוע הגשת כתב אישום, מומלץ להיוועץ עם משרד עורכי דין מנשה-רון בטרם ניגשים להליך זה. עורך הדין הפלילי יידע כיצד לייצג ראוי את החשוד על מנת למקסם את הסיכוי של הצלחת הליך השימוע לשכנע את רשויות התביעה שלא להגיש כתב אישום ולא להעמיד לדין את החשוד.