כנס עסקים צפוי להתקיים ביוםרביעי הבא (21/8/19) במלון רמדה, בהובלת תושבת העיר אתי אטיאס, יזמת לשינוי חברתי וחברה בתנועת מחוברים.

לכנס מוזמנים בעלי מקצועות חופשיים, יזמים, סטרטאפיסטים וכפי הנכתב בפרסומים לקראתו - מוזמנים גם מי 'שבין עבודות או חלומות'. חוץ מנטוורקינג, צפויים הנוכחים גם להיחשף לתוכניתה של איילת שקד - 'עסקים בקלות' , שמובטח כי תשפר מיידית ובעוצמה את חייהם של העסקים בישראל.

אתי אטיאס | צילום: עצמי

הכנס יתקיים באולם האירועים במלון רמדה חדרה וייפתח בשעה 19:00 עם שולחנות עגולים ונטוורקינג. לאחר מכן בשעה 20:30 תישא אטיאס יוזמת הכנס ומפיקתו דברים בנושא חשיבותה ועוצמתה של הקבוצה המגובשת.

אחריה תציג איילת שקד את תוכניתה, בעבור העסקים בישראל. הכנס שמתקיים בחסות בנק מזרחי טפחות ומלון רמדה הינו ללא עלות, אולם נדרשת הרשמה מראש.

אטיאס שבעצמה עובדת כשכירה, הסבירה את החיבור האישי שלה לנושא העסקים הקטנים ולאתגרים עימם מתמודד מגזר העצמאיים: "זה משהו שאני מנסה לקדם כבר הרבה זמן. המחשבה שמה שיש לי, הזכויות והביטחון כשכירה, זה משהו שאין לפרילנסרים, לעצמאים ולבעלי עסקים קטנים.

"כמי שחיה בעיר הזו, אני רואה כיצד עסקים נסגרים כאן, כל שני וחמישי ואני יודעת שיש הרבה שאפשר לעשות כדי להקל עליהם את ההישרדות בעולם העסקי".

בנוסף הבהירה אטיאס כי כבת לאב שחלק מן הזמן  תפקד כעצמאי , היא מכירה מקרוב את הבעייתיות בחיי העצמאים: "כילדה זכור לי שבזמן שאבי היה שכיר היינו מרופדים ובטוחים כלכלית, וברגע שהפך עצמאי בתחום האלקטרוניקה, כבר היו חששות וחוסר ביטחון כלכלי ומה שהוסיף לכך היה היעדר הזכויות לעצמאים, שיש לכל עובד אחר במשק".

במהות הכנס עומד הרעיון שבתומו, העסקים הנוכחים יהפכו מעין קבוצה מגובשת שתסייע ותתמוך בינה ובין עצמה: "החשיבה היא כי לא טוב היות העסק לבדו והמטרה היא לייצר שיתופי פעולה בין העסקים", חתמה אטיאס. 

"בהזמנה לכנס למשל הדגשתי, שאם מישהו רוצה לשבת ליד אדם שמעניין אותו עסקית יש לציין זאת, נניח עורך דין שרוצה לשבת ליד מתווך, כי זה אולי יוליד שיתוף פעולה . המטרה היא שנצא מזה , מעין קבוצת עסקים מגובשת".