יש שני דברים שעמית מוסקל אוהב במיוחד. הראשון זה אוכל טוב, וכמו כל ישראלי שמכבד את עצמו - יותר מכל הוא מת על חומוס. ומה הדבר השני? מוסקל הוא מה שנקרא "איש של אנשים", אוהב אדם, סבא וסבתא היו קוראים לו "חבר'מן", "מנצ'" או "סחבק" (תלוי מאיזו תפוצה הם). לפני משהו כמו ארבע שנים, מוסקל החליט שהגיע הזמן לעשות משהו עם האהבות האלה שלו: "היה לי רצון לחבר ולהביא לידי ביטוי את האהבה שלי לחומוס והאהבה שלי לאנשים, אז החלטתי לפתוח חומוסיה". ארבע שנים ואינספור ניגובים אחרי אפשר לקבוע בוודאות: הוא קיבל אחלה החלטה של העולם.

חומוס ירושלים. יח"צ

להתחבר לרחוב

את החומוסיה שלו פתח מוסקל בבניין באוהאוס שנבנה בשנות ה־30, סמוך לכיכר התשעה בחדרה. ותיקי העיר יודעים לספר על מבנה מיתולוגי שהיה שייך בעבר למשפחות רויכמן ושפיר (בחדרתית מדובר בסוג של אצולה מקומית). במהלך השנים נשמרו בקנאות האופי, הצבע המקורי וקווי המתאר ההיסטוריים של הבניין, למרות שהבעלות עברה מיד ליד וכיום הנכס נמצא בבעלות משפחת קשדן, שגם היא אחת מהמשפחות הוותיקות והמכובדות בחדרה. והכבוד, בהקשר זה, גדול במיוחד, שכן הקשדנים הם השותפים של מוסקל בחומוסיה שלו.
"כאשר הבעלים חיפשו למי להשכיר את החנות שבחזית הבניין, היה ברור שמקום כזה חייב משהו שיתחבר לחדרתים בגובה העיניים ולא איזה משהו הייטקיסטי. החומוס שלנו התלבש בול", מספר מוסקל.

בניין הבאוהאוס בו שוכן חומוס ירושלים. יח"צ


נפלא מהרגע הראשון

מוסקל הגיע ל"חומוס ירושלים" אחרי שנים בתחום האוכל, אבל מזווית אחרת לגמרי - עולם הקייטרינג, שם היה חסר לו המגע הישיר עם הלקוחות, והוא עסק בעיקר בבישול מסחרי: "רציתי שינוי, נגיעה באנשים, ירידה לפרטים. באופן אישי אני אדם מאד ביקורתי ומאד מדקדק בפרטים, כשאני יושב עם המשפחה במסעדות יש דברים קטנים שמדליקים אצלי נורות, בין אם זה ברמת השירות, ניקיון, זמני המתנה ועוד - היה לי ברור שאצלי אני מקפיד על הדברים האלה". 
והירידה הזו לפרטים הוכיחה את עצמה מהרגע הראשון: "הימים הראשונים היו נפלאים. אנשים עמדו בדלת והציפו את המקום. זכינו לחיבוק ענק מהתושבים. המקום הפך להצלחה אדירה והגדלנו משמעותית את מספר הכיסאות". לצד הגידול במקום גדל גם התפריט. התגובות היו מפרגנות, הביקוש גבר ולפני כשנה החליטו הבעלים לפתוח את סניף נוסף במרכז חדרה, מה שסייע להקל על העומס הרב בשעות הצהריים ובימי שישי.

חומוס ירושלים. יח"צ


משפחה אחת גדולה

"חומוס ירושלים" בחדרה מנוהל באוירה משפחתית, כשלצידו של עמית מוסקל עובדת באופן קבוע גם אחותו הצעירה, נעם. בימי שישי אבא שלו אבי מגיע לעזור והוא לא מוכן לפספס אף משמרת. "מעבר לאבי ואחותי, כל העובדים שלנו הם כמו משפחה גדולה וכולם אתנו עוד מהפתיחה של המקום, החל מהטבחים והמנהלים ועד הבן של אלון, השותף שלי, שמקפיד לבוא לעבוד בכל יום שישי או בכל חופשה שיש לו", אומר מוסקל.

לאורך השנים הגיעו לאכול בחומוסיה המשפחתית מפורסמים רבים (השף חיים כהן והכדורגלנים אלירן עטר וברק יצחקי, אם לזרוק כמה שמות בשלוף), אבל מה שעושה למוסקל את היום זה לראות את המקום מתמלא בלקוחות ותיקים ובסועדים חדשים, לשמוע את התגובות האוהדות ובעיקר לפנק את אורחיו ביחס חם ובחומוס מושלם. לסיכום, כל מה שמוסקל מבקש לאחל ללקוחותיו לשותפיו למשפחתו ולעצמו זה "שלחומוסיה שלנו תמיד יישאר שם של מקום ששווה לחזור אליו... טעים, איכותי, בריא ונקי". 

חומוס ירושלים, רחוב ירושלים 26, חדרה; רחוב אחד העם פינת הלל יפה, חדרה; טלפון: 04-6411128.