"חלק מהעובדים ממש דמעו מרוב התרגשות". מעניקים את המתנות

תלמידי חטיבת הביניים של "תיכון חדרה בית אליעזר" החליטו להעניק חבילות שי לעובדי התברואה ומנקי הרחובות בשכונה כאמירת תודה על עבודתם.

היוזמה נולדה במועצת התלמידים של בית הספר תוך שיתוף פעולה עם מנהל רובע מזרח של עיריית חדרה. יו"ר מועצת התלמידים, עמית נאון, הסבירה כי "בחרנו בהם כי האמנו שמגיעה להם מילת תודה על כל מה שהם עושים למען התושבים".

התלמידים פתחו במבצע איסוף מוצרי מזון, ממתקים ועוד. לאחר מכן הכינו 20 חבילות גדולות לכל העובדים שהוזמנו בשבוע שעבר, בתום יום עבודה, למבנה מינהלת בית אליעזר, והופתעו לגלות עשרות תלמידים ולצדם שולחן עמוס כיבוד וחבילות שי.

מנחות מועצות התלמידים בחטיבת הביניים והתיכון, נופית שרעבי וימית גווילי, ציינו כי מדי שנה תורמים התלמידים לעמותות השונות, ואילו השנה החליטו לתרום דווקא לעובדי הניקיון, שלא תמיד נהנים מהגב של העמותות.

נאון: "אנחנו רואים כמה קשה הם עובדים כדי שנלך על מדרכה נקייה, ומעריכים זאת מאוד".

לצד התלמידים ניצבו במהלך נתינת החבילות מ"מ ראש העירייה, עו"ד טל אליהו, מנהלת חטיבת הביניים, אהובה אלמדו, ומנהל רובע מזרח, בוריס בר.

המחווה עוררה התרגשות רבה, הן בקרב העובדים והן בקרב התלמידים. אחד מעובדי הניקיון הוא ראובן גדמו, 42, תושב חדרה, שהתחיל לעבוד לפני שמונה חודשים. "אף אחד לא סיפר לנו על ההפתעה. הוזמנו והלכנו לראות במה מדובר - והופתענו", סיפר בהתרגשות. "חלק מהעובדים ממש דמעו מרוב התרגשות".