45 דיוקנאות של תלמידים ומורים מהתיכון הטכנולוגי נעמ"ת בחדרה יוצגו החל ממוצאי שבת בקניון "לב חדרה" בתערוכת צילומים תחת הכותרת "לצעוד עם הפנים קדימה".

במסגרת התערוכה, שם עצמו כל אחד מהמצולמים עם הפנים קדימה מול המצלמה, מתוך רצון להעביר מסר אישי וייחודי לקהילה ולעולם. 

התמונה שצחי איטיו בחר להציג

לדברי המורה רמה יאזמה "בבית הספר יש ארבעה מקצועות לימוד - ניהול עסקי, עיצוב שיער, ספורט וצילום. חלק מהתלמידים בחרו להגדיר את עצמם מתוך אותם מקצועות והציגו את עצמם כאנשי עסקים, או מורים מובילים. הצילומים בוצעו על ידי המורה עופרה מורן, מרכזת מגמת הצילום, ועל ידי".

ורד רבייב, 18, היא אחת מבין 32 התלמידים והתלמידות המשתתפים בתערוכה. רבייב, תלמידת מגמת ניהול עסקי: "בחרתי להציג עצמי כאשת עסקים כי זה החלום שלי. התמונה שלי עם המחשב ועם החולצה המחויטת מעבירה את המסר שלי".

אחד הצילומים המסקרנים הוא של התלמיד צחי איטיו, 17, תלמיד מגמת הספורט, המצולם יחד עם המחנכת שלו ענת מנשה. "המסר של התמונה הוא שהתלמיד והמורה מבינים זה את זה ואפשר להגיד שאנחנו בן אדם אחד. זה הרעיון שלי - לדבר בגובה העיניים", אומר איטיו ומוסיף כי המחנכת שלו עוזרת לו כל הזמן ותומכת בו. "היא מרגישה אותי ויודעת כל מה שעובר עלי, היא בדיוק כמו אמא שלי שחשה מה בתוכי".

ענת אומרת, כי היא לא הופתעה מהבחירה של צחי להיות איתה בתמונה. "יש בינינו קשר חזק של מחנכת ותלמיד. צחי הוא יתום מאם, ולמרות נסיבות חייו הוא נחשב לתלמיד מלא שמחה. אם הוא עצוב, אני תמיד מרגישה את זה עליו, וכשאני לא מרגישה טוב - הוא רואה את זה עליי".

יאזמה מוסיפה: "המסר הוא שכל תלמיד יכול לרכוש מקצוע ובמקביל הוא גם יכול לחלום רחוק ולהגשים את החלום".

התערוכה "עם הפנים קדימה" תיפתח באופן רשמי ב-25.3 ותוצג עד לסוף חודש אפריל, בקומה א' של הקניון. הכניסה חופשית.