ח"כ יעקב פרי ביקר ביום חמישי בעמותה העירונית "פנאי העיר", האחראית על הובלת תרבות הפנאי והחינוך החברתי קהילתי בעיר. הביקור החל בפגישה בלשכת ראש העיר, צביקה גנדלמן, ולאחר מכן המשיך פרי והכיר מקרוב את הקונסרבטוריון העירוני ואת "פרויקט הדגל" שלו- "בית ספר מנגן" , את הביקור ליווה, חבר הנהלת העיר,  מ"מ יו"ר "פנאי העיר", עו"ד יניב דרי.

-

ח"כ פרי, אשר מנסה בימים אלו לקדם הצעת חוק לקידום החינוך המוסיקלי בישראל הגיע להתרשם מתהליך ההקמה מחדש ומהתנופה של הקונסרבטוריון העירוני בחדרה. פרי פועל כדי להסדיר ולמסד את ההכרה בחינוך מוסיקלי באמצעות בתי ספר מקצועיים למוסיקה ולהבטיח את קיומם, זאת מתוך הכרה בחשיבותם החינוכית, התרבותית והחברתית, לצד הבטחת מקורות המימון למימוש מטרה זו.

שיאו של הסיור היה כאשר פרי, חצוצרן מושבע, הצטרף לכיתת "בית ספר מנגן" בבית ספר צפרירים ופצח במספר קטעי נגינה יחד עם הילדים המתרגשים.

-

דרי סיכם ואמר כי: "לפרי פינה חמה למוסיקה ולחינוך מוסיקלי. מצאנו אדם עם אוזן קשבת ולב רחב אשר מבין את הקשיים שבהמשך גיוס מתמיד של משאבים עירוניים ללא עזרה ממשלתית, והוא מוכן להירתם ולעזור לנו להמשיך את תנופת פיתוח החינוך המוסיקלי בחדרה באמצעות המשך קידום הצעת החוק לחינוך מוסיקלי בישראל, ותוך עזרה בגיוס משאבים חוץ ממשלתיים. היה חשוב לי שחבר הכנסת פרי יגיע ויתרשם מקרוב על המהפכה שביצענו בחינוך המוסיקלי בעיר. היום, לאחר כשנתיים של עבודה מאומצת, מספר התלמידים גדל במאות מונים וישנם מעל 500 תלמידים בקונסרבטוריון, על כלל שלוחותיו, הלוקחים חלק פעיל בלימוד ובנגינה. חשוב לי לציין כי לפרויקט בי"ס מנגן תרומה מכרעת לגידול המשמעותי במספר התלמידים בקונסרבטוריון שכן הפרויקט מאפשר חשיפה של תלמידי בית ספר יסודי, קהל יעד המרכזי ביותר, לעולם המוסיקה ולחוויית הנגינה והלמידה הקבוצתית. נכון להיום, הקונסרבטוריון מפעיל את הפרויקט בית ספר  מנגן ב 4 בתי ספר יסודיים ברחבי העיר- צפרירים, מופת חופים, צליל ותחכמוני".