תמונה: מדף התחרות (צילום מסך)

בית הספר היסודי ממלכתי-דתי "מוריה" בחדרה, משתתף השנה בתחרות "פינת חמד" – תחרות המוסד היפה בשיתוף החמ"ד (בית חינוך משפחה), אגודת ידידי החמ"ד וערוץ 7. התחרות תנעל בעוד כשבוע.

מדובר בתחרות כלל ארצית ומקיפה את כל המוסדות החינוכיים הרלוונטיים. המוסדות מחולקים ל-3 קטגוריות על פי חלוקה לגילאים- גנים, יסודי, על יסודי. התחרות נועדה להגברת החינוך והמודעות לחשיבות ערכי טיפוח, יופי, אסתטיקה ואיכות הסביבה בחמ"ד.

דף ההצבעה לבית הספר, זכה היום לעדנה בלתי צפויה מצידו של גלבוע דקר, מורה בבית הספר הדמוקרטי בפרדס חנה השכנה. הוא נחשף להשתתפותו של מוריה גרה המורה ורד עטר, המלמדת לצידו אך משמשת גם במורה של כיתת החינוך המיוחד בבית הספר "מוריה" החדרתי.

"שמעו קטע", כתב דקר לחבריו והוסיף: "בית ספר ״מוריה״ בחדרה המשלב תלמידי חינוך מיוחד משתתף בתחרות ארצית לסביבה ירוקה. הילדים והילדות מכרו לימונים ויצרו גינת ירק מקסימה אבל, אין כל כך מי שיצביע להם בתחרות. מסתבר שבבתי ספר אחרים, ״רגילים״, ההורים עוזרים בהפצת הלינק ויש התגייסות מלאה של המשפחות להצבעה (אל תשאלו אותי אפילו מה הפרס, זה החלק הפחות חשוב לדעתי), ולילדי מוריה אין את המשאב הזה שיעזור. לכן החלטנו בבית הספר שלנו, לעזור לתלמידי בית החינוך המיוחד. יש לינק, יש הסברים ואפילו סרטון נחמד שהכינו עבורם. זה לוקח חצי דקה, צריך לתת להם ציון 5 תבורכו".

ההודעה של דקר הצליחה להגיע ללא מעט אנשים שנרתמו למען בית הספר מוריה. על פי עמוד התחרות, הזוכים במקומות הראשונים יזכו ב-2 שולחנות קקל גדולים, 10 ציורי קנבאס גדולים, ציוד ואבזור לגן ועוד. נותרו עוד שלושה ימים להצבעה – תרמו את קולכם גם אתם.

http://www.pinathemed.co.il/Home/vote/10030740-9e71-4a99-84e0-a0b6945097da