להקת המחול נוּע

השנה הצטרף לצוות הניהול הכוריאוגרף גיל קרר אלה דבריו לסיכום שנה זו: "להקת נוע עברה במהלך השנה האחרונה תהליך מאוד משמעותי של התמקצעות והתבגרות. נהניתי מאוד לעבוד עם הבנות, ואני מרגיש שנוצר ביני לבין הרקדניות קשר מיוחד אשר בנוי על אמון, אהבת הריקוד ואהבת היצירה. הם הסכימו ללכת איתי דרך ארוכה ומעמיקה, לעתים מאתגרת, אך בסופו של דבר מספקת ומשמחת. אני מחכה בסקרנות והתרגשות לקראת השנה הבאה עם שלל התוכניות והפעילויות שמחכות ללהקה, ומאמין שנוכל להרחיב את הגבולות ולהגיע למקומות חדשים ומפתיעים..."

"נוּע" עבדה השנה על שלוש כוריאוגרפיות חדשות כאשר שתיים מהן, "בקיעה" ו"אנשים", נוצרו ע"י גיל קרר במיוחד עבורה, השלישית אדום וכחול של יואב גרינברג נוצרה במקור כוידאודאנס ללהקה והותאמה גם כריקוד בימתי. 

הריקוד האחרון לשנה זו - "אנשים" - מתבסס על שפת הקונטקט (מגע) הדורשת הקשבה הדדית בין הרקדניות. כך ניתן לראות ריקוד אנושי-אישי, אשר מדבר על התלות ההדדית שבה אנו חיים בחברה המודרנית, ועל היותנו אינדווידואלים אשר חיים בתוך סביבה וקהילה. היצירה מוקדשת לתמנע שוויקה, בוגרת מבואות עירון ומדריכה בפנימיה, שנהרגה בתאונת דרכים בחודש אפריל השנה.

להקת נוּע סוגרים שנה פורייה ומחפשים את הדור הבא

הלהקה לקחה השנה חלק במופעים רבים ומגוונים: בתחרות מחול ע"ש לאה פורת גור, בכנס לזכרו של הרקדן יאיר שפירא, בכנס מחול צעיר, במופע "משלנו 2017" בפסטיבל דרך הגוף בכפר המחול בגעתון, בתאטרון ענבל בסוזן דלל במופע של גיל קרר ויואב גרינברג, רקדנים-יוצרים, שאירחו את הלהקה יחד עם מגמת המחול תיכון אלון רמת השרון. בערב זה נכחו בקהל והתרגשו אתנו ראש המועצה אילן שדה ורעייתו דלית. המשכנו במופע באירוע לציון 25 שנה לפרויקט נעל"ה מול אלפי אנשים וקינחנו ברצף של 4 מופעי סוף השנה של האולפן למחול מנשה.

הייתה זו שנה מרגשת ופורה ופנינו כבר לשנה הבאה.

בשנה הבאה תיפתח עתודה ללהקה, לרקדנים מכיתות ח'-י"א, שתהווה הזדמנות גם לגילאים הצעירים יותר ובמקביל תפתח הלהקה את שעריה גם לרקדנים בוגרים עד גיל 25. לשם כך קיימנו באפריל ובמאי מפגשי הכרות עם גיל קרר – כוריאוגרף הלהקה. האודישנים יתקיימו בתאריך 1-2 לספטמבר 2017

 להקת נוּע מהאולפן למחול מנשה סיימה בימים אלה את שנת הפעילות השלישית

ג'יל דמתי פיינגולד רקדנית ויוצרת רב-תחומית, שופטת ותיקה בתחרויות מחול אשר יצרה ומופיעה עם בן זוגה הרקדן אמנון דמתי במופע המחול "שני עולמות". ג'יל ואמנון צפו במופע שהתקיים בתאטרון ענבל בסוזן דלל "ראיתי את הבנות של להקת נוּע לפני מספר חודשים כששפטתי בתחרות של "אהבי".