הפעיל החברתי צ'יקו וקנין מ"יחד למען אולגה" ותושבי העיר, יהודה זקן וציון שטרית, מקימים קבוצת כדורגל, שתייצג את שכונת גבעת אולגה. הקבוצה החדשה תיקרא מכבי גבעת אולגה, ותנסה לדברי מקימיה "להחזיר עטרה ליושנה", ולהשיב את הכבוד האבוד של הפועל גבעת אולגה, שהתאחדה עם הפועל חדרה. לדברי מקימי מכבי גבעת אולגה, למרות ההבטחות, מהקבוצה של השכונה לא נותר זכר במסגרת האיחוד.

לפני כשנתיים, לאחר משא ומתן ממושך, חתמו ראשי שני המועדונים על הסכם היסטורי שעל-פיו אוחדו שתי הקבוצות לקבוצה אחת. הפועל חדרה אף הצליחה לעלות לליגת העל, והשבוע תחל את משחקיה במסגרת הליגה הראשונה. לדברי מקימי מכבי אולגה, על פי ההסכם, אמורים היו בין שבעה לשמונה שחקנים מהפועל אולגה להיקלט בקבוצה המאוחדת, אולם בפועל, טוענים באולגה, נקלט שחקן אחד בלבד.

זקן, שטרית ו-וקנין. "אנשים מוכנים לפתוח את הכיס" | צילום: אלעד גרשגורן

יהודה זקן מסביר: "האיחוד היה אמור להיות הפועל גבעת אולגה-חדרה או הפוך, אבל בפועל זה לא קורה. מעבר לדבש היתה, כביכול, שנאה לאולגה, ואנחנו לא יודעים למה ומדוע".

זקן סיפר כי התחושות האלה הובילו אותו ואת חבריו לרשום את קבוצת הכדורגל החדשה. "לאט לאט בתוך שנתיים, ומכיוון שאיש לא הקים קול צעקה, בהפועל עשו מה שהם רצו, עד שמחקו את אולגה", הוא אומר. "400 אוהדים של אולגה לא הגיעו לעודד את הפועל חדרה כשהיא עלתה ליגה, ולא לחינם. אמרנו לעצמנו, מדוע שנפספס את האוהדים האלה? נקים מחדש קבוצה באולגה, לא צריך טובות מאף אחד, ולא יהיה עוד שום איחוד, גמרנו עם התמימות".

לדברי זקן, הוא קיים כבר פגישה בהתאחדות לכדורגל בנושא הקמת הקבוצה, וכל שנותר לאישור הסופי שלה הוא תשלום ערבות. מיד לאחר מכן יגוייסו שחקנים, וספונסרים כבר נמצאו. "אנחנו רוצים להפעיל את הקבוצה, להתמקם בליגה ג', והשאיפה היא בתוך שלוש שנים להיות בליגה א', תוך כדי תנועה", הוא אומר. "יש המון אנשים שמחכים כבר שנפתח, והרבה שמעוניינים לפתוח את הכיס ולתרום כדי להחזיר לאולגה את הקבוצה".

ציון שטרית ממייסדי הקבוצה הסביר, כי היחס לאולגה במסגרת קבוצת הכדורגל מזכיר את האופן שבו שמה של השכונה הולך ונעלם: "את אולגה הופכים למערב חדרה, מחקו את שמה, ובאופן דומה מחקו את קיומה מהקבוצה המאוחדת כביכול".

צ'יקו וקנין מסר: "קיימתי את מה שהבטחתי. אולגה חוזרת ובגדול".

מההתאחדות לכדורגל נמסר: "הגיע נציג ממכבי גבעת אולגה. הקבוצה עברה את הוועדה לקבלת קבוצות חדשות, בהתניה כי תציג עמותה מאושרת על ידי רשם העמותות. אם יצליחו לעמוד בתנאי זה עד 15/9/18, הם יירשמו כקבוצה חדשה בליגה ג'".

מהפועל חדרה נמסר: "אנחנו קבוצה שמייצגת את כל העיר חדרה. אנו גאים בכך שיש לנו שחקני בית מובילים מכל השכונות בעיר, כולל גבעת אולגה. לשמחתנו גם חלק לא קטן מהאוהדים מגיע מאולגה, וגם הם מבינים שמדובר בעונה היסטורית, עם הזדמנות פז להיות חלק מהבמה המרכזית של הכדורגל הישראלי. אנו קוראים לכל תושבי העיר להתאחד סביב הקבוצה, ולהגיע לעודד אותנו במשחקים בליגת העל".