רם זרח, בן ה-14 מחדרה, זכה בשבוע שעבר במקום השלישי באליפות העולם בגלישת רוח, בדגם ביק טכנו עד גיל 15. "יצאתי לתחרות כדי להיות בעשירייה הראשונה, והצלחתי לחזור עם המקום השלישי", הוא אומר. "בשבילי זה הישג חשוב ביותר".

אליפות העולם בגלשני ביק התקיימה בלטביה בהשתתפות 314 גולשים מ-31 מדינות. זאת היתה אליפות העולם הראשונה שבה משתתף זרח, ולמעשה זאת היתה נסיעתו הראשונה לחו"ל. "זאת הפעם הראשונה בחיי שאני טס", הוא אומר. "זאת היתה התחרות הראשונה שאני משתתף בה בחו"ל. בעבורי זה היה דבר מרגש, ואני שמח שחזרתי הביתה במקום מכובד".

רם זרח. המטרה - אולימפיאדה | צילום: אלעד גרשגורן

זרח עולה לכיתה ט' בתיכון חדרה. מכיתה ד' הוא מתאמן בגלישת רוח. אביו גולש, ורם נהג ללכת אתו לים ולצפות בו ובגולשים האחרים. "מאז התלהבתי מאוד מהגלישה, והצטרפתי לקייטנה ימית. מרוב ההתלהבות, המשכתי להתאמן במועדון הפועל שדות ים", הוא מספר.

לדבריו, התרגש מאוד להשתתף באליפות העולם. "היה לי חשוב לא לאכזב את עצמי ואת המועדון שאני מייצג", הוא אומר. "מהרגע הראשון אמרתי לעצמי שאני חייב לעשות זאת. למרות שהתחרות היתה קשה, הובלתי כל הזמן, עד שבסוף זכיתי במקום השלישי באליפות העולם". עם חזרתו של זרח לארץ ערכו לכבודו בני משפחתו וחבריו קבלת פנים חגיגית.

בעוד חודשיים ישתתף באליפות אירופה שתיערך ביוון, ולדבריו לא ייתן ללימודים להפריע לו להצליח. "הצבתי לי כמטרה להתחרות באולימפיאדה, ואני בטוח שאעשה זאת. אני משקיע את כל חיי ואת כל זמני בגלישה, ואני רוצה להיות גולש אולימפי", הוא אומר.

איתמר רוז, תושב כרכור, מאמנו של זרח במועדון הפועל שדות ים, אומר על חניכו: "רם גולש מצוין, והוא הוכיח את יכולותיו. הוא יכול היה להגיע למקום גבוה יותר, אולם כתחרות ראשונה זה הישג ניכר בשבילו ובשביל המועדון".

רוז מציין, כי מתחילת התחרות רם היה בתמונת המדליות, ושמר כל הזמן על המקומות הגבוהים. "התחרות נמשכה שישה ימים, ורם היה כל הזמן בשלישייה הראשונה", אומר רוז. "זאת היתה תחרות מעולה. הכי טובה שהיתה לרם השנה. עכשיו הוא מתכונן לאליפות אירופה לקטגוריה עד גיל 17, שתיערך ביוון".