אימון הפועל חדרה (צילום: שלומי גבאי)

הדו"ח החמור שפירסם רשם העמותות לא מלחיץ במיוחד את ראשי הפועל חדרה. באתר ynet מפרסמים כי בעולה החדשה לליגת העל הבהירו שמדובר בעבירות שנעשו מחוסר יידע וכי המועדון מתנהל באופן השוטף בצורה מופתית.

כזכור, רשם העמותות הודיע (שלישי) רשמית כי עמותת "לימוד כדורגל בתי ספר מכבי חדרה", המפעילה את הקבוצה, לא תקבל אישור ניהול תקין לשנת 2018. 

לפני מספר שבועות הוציא רשם העמותות דוח המבקר בצורה חריפה את התנהלות המועדון וקבע כאמור כי לא יינתן לו אישור ניהול תקין. משמעות הדבר היא שחדרה, שבנויה במידה רבה על כסף ציבורי, לא תוכל לקבל מימון מהעירייה, הטוטו ומשרד התרבות והספורט.

בחדרה טענו שהקבוצה תשחק בליגת העל. גורם בקבוצה אמר לשמעון אלבז מ-ynet ספורט: "הפועל חדרה תעמיד תקציב מינימום. גם אם רשם העמותות יחליט שהקבוצה תלך לפירוק, לרשם העמותות אין סמכות לפרק את הקבוצה.

"רשם העמותות יכול רק להמליץ לפרק ואז יש בית משפט שקובע אם הקבוצה הולכת לפירוק. במקרה הגרוע נפתח את העונה במינוס 9 נקודות. נפתח את העונה כרגיל, עם תקציב מינימום של 9 וחצי מיליון שקל. נכון שיש לנו בעיה במצב הנתון לקבל כסף מהעירייה ומהטוטו כי אין לנו ניהול תקין, אבל נעבור את הבקרה ושום דבר לא ימנע מאיתנו להיות בליגת העל".

הקשר סמיר באירקטרביץ', שחתם לעונה נוספת, יתחתן בבוסניה ב-7 ביולי וקיבל אישור מיוחד להגיע לאימונים באיחור של שבוע וחצי. הקבוצה תפתח את אימוניה כבר ביום חמישי הבא.