הפועל חדרה חוגגת עליה (צילום: איתמר רותם)

איזו חגיגה באדום. שחקני הפועל חדרה, הצוות המקצועי, האוהדים, בכירי העיר, אח"מים ועוד, חגגו עד השעות הקטנות של הלילה את ההעפלה לליגת העל לאחר 39 שנה. אין ספק שהתאריך 21.5 משכתב מחדש את ההיסטוריה של הפועל חדרה וייכנס לספרים.

מיד לאחר משחק הניצחון הדחוק והקשה 0:1 על נצרת עילית בחוץ, חזרו כ-2,500 אוהדים ואנשי הקבוצה אל חדרה, התקבצו במגרש הפועל המיתולוגי במרכז העיר וערכו חגיגה ספונטנית עם אלפי אנשים.

בקבוצה הודו אישית לכל אחד מהשחקנים, הצוות המקצועי וכל גורם שקשור להעפלה ההיסטורית, שהחזירה את חדרה למפה, לפחות ספורטיבית.

הפועל חדרה חוגגת עליה (צילום: איתמר רותם)

גיבור הניצחון היה אסי גומא, שזכה לתשואות לבביות באופן אישי. גם עלי חטיב והשוער אוסטין אג'ידה זכו למחמאות רבות ותשואות. בקבוצה לא שכחו גם את השחקנים הפצועים שתרמו לעונה וכמובן את המאמן מומו ניסטל, שפתח עם הקבוצה את העונה אך התפטר לאחר המחזור השני.

"לא האמנו שאנחנו יכולים להישאר בליגה, עכשיו אנחנו בליגת העל", אמר גיבור הניצחון אסי גומא. "לא יאומן. היה בלאגן בתחילת העונה והיה קשה. יש פה שחקני בית שהם נשמה. אם המשחק היה בחדרה היו יותר מ-5000 איש. אחרי שנירגע נחשוב על העונה החדשה. יש לנו מה למכור גם בליגת העל".

המאמן המאושר ניסו אביטן, היה נרגש ביותר. "סוף סוף, כל כך הרבה אנרגיה, זה לא היה פשוט. הגעתי לחדרה לפני 9 חודשים ורק רצינו להישאר בליגה. לפני 4 חודשים אבא שלי בארוחת שישי אמר: ' יש לי תחושבה שאתם יכולים לעלות'. לא האמנתי, אבל השבועות שעברו, וההתגברות על משברים - גרמו לנו להאמין. השחקנים שלי זה משהו מדהים, חבורה של גברים".

איפה תשחק חדרה בעונה הבאה?

החגיגות במגרש הפועל חדרה, היו כאמור ספונטניות. למה? מחשש לעין הרע. ראש עיריית חדרה צביקה גנדלמן הודה על הבמה הקטנה כי כל מי ששאל אותו מה יהיה הלאה – זכה להתעלמות, זאת מחשש כי חדרה "תנחס" את עצמה ולא תעלה לבסוף. כעת גנדלמן מחייך ויכול להתחיל להתכונן לעונה הבאה.

"אנחנו נשקיע", אמר ראש העיר, "אבל תמיכות ספורט זה דבר מסודר וצריך לעבור את מועצת העיר שאחראית על הכסף הציבורי. זה לא כסף פרטי של אף אחד וצריך לעשות את זה מסודר".

וזו לא האמונה התפלה היחידה. התברר כי חלב עיזים נשפך ליד השערים לסגולה וכי החלוץ גומא שיחק עם שיני שום בנעליו. חדרה כמו חדרה, לא מוותרת בכל החזיתות.

סוגיה שעלתה כמה וכמה פעמים בימים האחרונים היא היכן תשחק הפועל במידה ותעלה ליגה. האצטדיון בחדרה לא מאושר, האצטדיון החדש יהיה מוכן רק עוד כמה שנים והשנה שיחקה הקבוצה בעפולה.

הפועל חדרה חוגגת עליה (צילום: איתמר רותם)

בתקופה הקרובה יעסקו בקבוצה בעניין הזה כששמו של אצטדיון סמי עופר בחיפה עלה כאופציה טובה, אך תתאפשר במידה ויהיה מי שיממן את עלויות המשחקים הכבדות באצטדיון היוקרתי – כמה עשרות אלפי שקלים לכל משחק.

"הפועל חדרה עשתה היסטוריה ועכשיו צריך לשמוח אבל גם להסתכל על העונה הבאה כדי שלא נהיה שק חבטות ונתקע יתד בליגת העל", סיכמו במועדון.