צילום: אורן אהרוני

עיריית חדרה צפויה לאשר בישיבת המועצה הקרובה שלה את פרוטוקול התבחינים שיופצו במסגרת קבלת תמיכה לענפי הספורט היחידים (אישיים) בעיר.

מדובר בענפים כמו ג'ודו, שייט והתעמלות שלא קיבלו תקצוב עד היום ולא חולקו בהם תמיכות (מלבד ספורטאים מצטיינים ויצוגיים כמו ברוך שמאילוב וטוהר בוטבול שקיבלו מענק לאחר חסות עירונית שנפרשה עליהם). את ההצעה בנושא הגיש מ"מ וסגן ראש העיר טל אליהו. 

קראו גם: מדוע עיריית חדרה לא תומכת בספורט ההישגי?

בדברי ההסבר להצעת ההחלטה שתובא נכתב כי "בעיר קיימים ענפי ספורט אישיים אשר לא קיבלו בעבר התייחסות לתבחינים מסודרים לקבלת תמיכה, חלוקת תמיכה אמרה להיות מאושרת על ידי מועצת העיר וכי הינה עומדים במבחן הדין, ולרבות שמירה על עקרון השוויון".

אליהו וראש העיר גנדלמן. צילום: באדיבות טל אליהו

בין היתר, ענפי הספורט האישיים שיוכלו להגיש בקשה לתמיכות הם ג'ודו, התעמלות קרקע, התעמלות אומנותית, שייט, שחייה, טניס וטניס שולחן.

קראו גם: שמאילוב ובוטבול קיבלו חסות עירונית ל-4 שנים

על פי ההסבר להצעה, אותה הגיש כאמור חבר המועצה טל אליהו, אשר מחובר מאוד לספורט החדרתי,  הרמה בענפים אלו תקבע על ידי דיווחי האיגוד הארצי או ההתאחדות הארצית של אותו ענף. במידה וישנם קבוצות ספורט מהענפים הללו בהן לפחות 70 משתתפים תושבי העיר, רשאית תהיה המועצה לאשר את התמיכה.

בין היתר, על פי בדיקת העירייה, ישנם כ-1500 ספורטאים שכאלה ברחבי העיר חדרה, והתמיכות העירוניות העתידיות עשויות לסייע להם מאוד בהמשך פעילותם הספורטיבית והתחרותית.