את שאגות השמחה, השירים והריקודים של האוהדים החדרתים שחגגו במוצאי שבת האחרונה בעכו את ה-1:2 של הפועל חדרה-גבעת אולגה על הפועל רובי שפירא חיפה, יכלו לשמוע כמעט עד הארובות בחדרה. 

למרות שער מוקדם ליריבה ופיגור 1:0 במחצית, החבר'ה של מומו ניסטל שמרו על קור רוח וגילו אופי של ווינרים. במחצית השנייה אסי גומה, מי אם לא הוא, השווה בנגיחה (שערו התשיעי העונה), ופנדל של הרכש הנהדר אלירן חודדה סגר עניין עבור מומו ניסטל וחבורתו.
הניצחון הגדיל את הפער בצמרת, ועכשיו חדרה כבר בפור של ארבע נקודות על החיפאים, ושתי נקודות על איכסל -  פער שאמור לגדול לחמש נקודות בסיום המחזור הקרוב כאשר איכסל תהנה משבת חופשית, ובהנחה שחדרה תנצח בבית את טירה. 
"היה לנו אחלה משחק מול רובי שפירא, משחק עונה לכל דבר. כמו בכל משחק, בטח העונה, לא באנו לשחק על תיקו, אלא רק כדי לנצח - גם כשהיינו בפיגור 1:0 במחצית", אומר הכובש המצטיין של חדרה, אסי גומה. "אולי בשנים עברו, כשחדרה הייתה במקומות 8-7, תיקו בחוץ הייתה תוצאה טובה. הוכחנו על המגרש שאנחנו קבוצה יותר טובה מהם, והניצחון הגיע לנו ללא ספק. לא גנבנו את הנקודות, אלא הוכחנו שלמרות שהם קבוצה חזקה וטובה, הכל היה תלוי בנו".
לא נלחצתם גם אחרי שהם עלו ליתרון מוקדם בדקה ה-15?
"לא, המשכנו לשחק את המשחק שלנו והגענו לכמה מצבים. בחצי השני, אחרי כמה צעקות טובות של מומו בחדר ההלבשה, עלינו כמו מלוע של תותח. לא נכנסנו לפאניקה כי ראינו שזה עניין של זמן עד שיגיע השיוויון, שלשמחתי נפל בחלקי להבקיע. אחרי זה הגיע הפנדל שהפך את התוצאה, ויכולנו לתת גם שער שלישי ורביעי, אבל אנחנו לא חזירים ומסתפקים ב-1:2".
גם האוהדים שלכם נתנו חתיכת הצגה במשחק הזה.
"במשחק הזה אין ספק. קומץ האוהדים השרופים הם אחלה. הם באים ומעודדים כל משחק, לצערי במשחקי בית אפשר וצריך שיגיעו יותר אוהדים. אני רוצה לראות את היציע מלא גם נגד קבוצות פחות חזקות. התמיכה של הקהל כמו שהיה במוצ"ש בקור המקפיא בעכו, היא לא דבר מובן מאליו".גומה (משמאל) והחבר'ה חוגגים אחרי הניצחון האחרון. "הוכחנו שאנחנו יותר טובים מהם"
פירגנתי לחודדה
זה מספר שנים שגומה הוא החלוץ המוביל של חדרה ואחד החלוצים הבכירים בליגה א'. את העונה שעברה הוא סיים עם 17 שערים, והעונה כבר רשומים במאזנו תשעה שערים, כשעדיין לא הסתיים הסיבוב הראשון. 
"טפו טפו, אני לא רוצה לפתוח פה, אבל כל שנה אני רוצה לסיים עם כמות שערים גדולה יותר מהעונה הקודמת", אומר גומה. "20 שערים זה מספר יפה ועגול שבהחלט אפשרי עבורי אם אמשיך בקצב הזה, אבל יודע מה, גם אם אסיים עם 17 שערים כמו בשנה שעברה ואפילו פחות מזה ונעלה ליגה בסיום העונה - אני חותם על זה עכשיו".
לא מאמין לך. אתה חלוץ, הגולים זה האוויר שלך.
"ברור שאני אוהב להבקיע, אבל עליית ליגה עדיפה על 30 שערים שלי בעונה. אני מרגיש עד עכשיו בכושר טוב ומרוצה מהיכולת שלי בסך הכל. תשעה שערים ב-12 משחקים זה לא רע בכלל".
וזה עוד אחרי שוויתרת על הפנדלים לטובתו של אלירן חודדה.
"זה נכון, אבל תשמע את הסיפור. כשחודדה הגיע, לפני המשחק הראשון הוא שאל אותי מי בועט פנדלים. אמרתי לו שאני וראיתי שהוא בעניין. שאלתי אותו אם הוא רוצה לבעוט. הוא אמר לי שכן, ופירגנתי לו מכל הלב. אני מאוד אוהב את הצניעות של הבנאדם הזה, קשה לסרב לאיש כזה. אני באמת מאמין שמי שנותן - זה יחזור לו כפול. בכלל, זה המקום להגיד מילה טובה לאורן ולמומו שהביאו שחקני חיזוק ורכש כמו חודדה או ויטלי גנון ועוד כמה שהם קודם כל בני אדם וגם שחקנים ששידרגו אותנו. כולם התחברו אלינו". 
ראוי ללאומית
בזמן ששחקנים אחרים בקבוצה מנסים להנמיך ציפיות וחוששים לומר בפה מלאה שחדרה חייבת לעלות השנה, גומה לא עושה חשבון ומצהיר בביטחון מלא שזאת המטרה.
"חד משמעית, הכי ברור שיש וחד וחלק, המטרה היא רק לעלות. כל דבר חוץ מזה, יהיה כישלון. המטרה שלנו היא לעלות ללאומית בכל הכוח, ואני לא מבין את אלה שלא מצהירים את זה חד-משמעית, בטח בהתחשב בפתיחה שלנו ובאיך שהליגה נראית".
 
מה אתה עונה לאלה שאומרים שזאת לא חדרה חזקה, אלא הליגה חלשה השנה?
"אני לא יכול להבין את זה. מה אנשים מצפים? כל שנה בליגה א' יש שתיים-שלוש קבוצות חזקות וכל השאר למטה. גם בשנה שעברה לא נפלנו מנשר, ואם היינו מתחילים את הריצה שלנו שבועיים או שלושה קודם לכן, היינו עוברים אותם בסוף, למרות פער התקציבים הגדול בינינו. כשחדרה מצליחה, אומרים שהליגה לא טובה, בסדר, שיגידו".
מה חלקו של מומו ניסטל בהצלחה שלכם?
"הוא מצליח כל שבוע להוריד אותנו לקרקע מחדש אחרי עוד ניצחון. הוא עושה את העבודה מצוין, כל שחקן שמגיע לאימון, יודע שאם הוא לא יהיה טוב, ולא משנה מה עשה במשחק לפני, בשישי הוא לא יראה דשא".
אתה לא חושב שכבר היום יש לך מקום בליגה הלאומית?
"אני חושב שאני יכול להצליח בלאומית, אבל הכל בידי בורא עולם. אני לא מתלונן, טוב לי איפה שאני. אם אגיע ללאומית ואצליח - אשמח. אם לא, אתעסק בדברים אחרים ואשאר איפה שנוח לי. המטרה היא שבשנה הבאה אשחק בלאומית יחד עם חדרה".
 
היום אתם מארחים את טירה. שלוש נקודות קלילות?
"ממש לא, שכחת מה היה לנו נגד כפר קנא במשחק הבית הקודם? טירה בבית זה מוקש. הם יסתגרו וינסו לעקוץ, זה משחק שלדעתי אפילו יותר חשוב מרובי שפירא או מאיכסל. אם נבוא רדומים, נשלם על זה ביוקר. אם נחשוב שיש לנו שלוש נקודות בכיס, אנחנו טועים ובגדול. אנחנו רוצים להבטיח את המקום הראשון בסוף הסיבוב, ולכן חייבים לקחת שלוש נקודות נגד טירה".