החלטה תמוהה ביותר של דיין ההתאחדות לכדורגל, גיורא לנדאו, בעניין משחק הנוער בליגה הלאומית בין הפועל עפולה להפועל חדרה. למרות דוח השופט, שקבע מפורשות שאדם שירד מהיציע פגע במאמן חדרה, בבית הדין התברר שהוא אבא של שחקן עפולה.אגברייה מעולף לאחר התקרית האלימה

קטטה הובילה לפיצוץ משחק נוער בלאומית

לנדאו קבע שהמשחק הסתיים ב-0:0 ללא נקודות לשתי הקבוצות ולעפולה הורדו 2 נקודות. במהלך התקרית, נפגע שחקן חדרה ע"י מאמן עפולה בזמן הוצאת חוץ, ולאחר מכן אדם ירד מהיציע ופגע באגרופו במאמן חדרה, שהתעלף ופונה לבית החולים. אשמת חדרה, בתור הקבוצה האורחת, מוטלת בספק, שכן נגרם נזק גופני למאמנה והאחריות על המהומה כולה של עפולה. חדרה אמנם לא ספגה עונש כמו המארחת, אך גם לא קיבלה את הנקודה שכנראה הייתה זוכה בה, אלמלא היה מופסק המשחק בדקה ה-87 במצב של 1:1. אנשי חדרה המומים מפסיקתו של לנדאו ומתכוונים לערער.

בהחלטת פסק הדין נכתב: "המדובר ברצף אירועים חמורים אשר הסתיימו במאמן קבוצה המוצא מתחומי המגרש, באמבולנס ושחקן חבול, כאשר אוהדים מצאו דרכם לתחומי המגרש, מי לשם הכאת מאמן הקבוצה היריבה ומי לשם ניהול ויכוח קולני עם מנהל הקבוצה היריבה. אמנם במכלול האירועים אשר הביאו להפסקת המשחק יש לאנשי עפולה חלק נכבד יותר (לרבות הכאת מאמן היריבה עד עילפון), אך למשמע העדויות אני מתרשם כי גם נציגי חדרה לא טמנו ידם בצלחת והתנהגותם לא הייתה נטולת פגמים בלשון המעטה וגם לה הייתה השפעה על החלטת השופט לסיים את המשחק בטרם עת (ואני מתעלם בשלב זה, כפי שיובהר בהמשך, מהמיוחס בדו"ח למאמנה של חדרה)".

עוד הוסיף לנדאו: "באשר לחומרת המעשים, אתייחס בענישה של כל אחת מהנאשמות. בנסיבות אלה אני מרשיע את הנאשמות בעבירה נשוא כתב האישום וגוזר עליהן כדלקמן: הפועל עפולה – הפחתת 2 נקודות ליגה בפועל וקנס בסך 3,000 ש"ח. הפועל חדרה – קנס בסך 3,000 ש"ח. תוצאת המשחק 0:0 ללא נקודות. באשר לנאשם יוסי עמר – אני מורה על קיום ישיבה נוספת בנוכחות עוזר השופט אשר על פי דו"ח השופט ועדותו בדיון, היה זה אשר ראה את הנאשם מכה שחקן של הקבוצה היריבה.

בראיון לחמש באוויר אמר ישראל צרפתי: "זה מאוד עצוב. אנחנו חזרנו מאוד נסערים בתום החלטת בית הדין. זה תקדים שלא עושה טוב לכדורגל. הקבוצה הודתה בכך שאוהד שלה נכנס לכר הדשא ונתן אגרוף ואז אנחנו נענשנו על כך שאוהד שלהם נתן אגרוף. אנחנו הולכים לערעור. אנחנו לא מוכנים לאי צדק".

צרפתי הוסיף: "הוא עדיין המאמן של הפועל עפולה. אותו מאמן שתקף שחקן. המאמן הזה, יוסי עמר, הורחק 4 פעמים על מקרים של העלבת שופט וכו'. אותו מקרה היה לפני שנתיים, כשדחף ילד מבלי לתת מכה. אני רואה את המצב בצורה לא יפה. אנחנו כאנשי חינוך צריכים להוות דוגמא. קשה לי לעמוד מול השחקנים ולהגיד להם שהותקפנו ולמרות זאת אנחנו אלה שנענשים. המאמן יוסי עמר אמר שתפס את הכדור וכתוצאה מזה הוא נדחף. הוא אמר את זה בדיון. לא רק שלא קיבלנו נקודות על המשחק אלא גם קנס של 3000 ש"ח. אנחנו לקחנו עו"ד ונגיש ערעור תוך 5 ימים כדי להגיד שנעשה פה עוול".