עיריית חדרה באמצעות החברה לפיתוח  התיירות העירונית, נחלים,  תאמץ את הג'ודו החדרתי טוהר בוטבול והעניקה  לו מענק כספי על זכייתו במדליית הכסף באליפות אירופה עד גיל 23 שנערכה בחודש שעבר. בוטבול יקבל מענק בגובה 20,000 שקלים על זכייתו במדליית הכסף. במקביל החלה העירייה באמצעות החברה לפיתוח  התיירות,  בהליך הענק מילגות לספורטאים מצטיינים בענפים השונים, ברמה בינלאומית, בכדי לסייע להם להתקדם ולהתפתח.באדיבות עיריית חדרה

בימים אלה, כאשר הספורטאים נלחמים על מעמדם ושכרם,  עיריית חדרה דואגת לספורטאים בני העיר ובמקביל באיגוד הג'ודו משתפים פעולה עם היוזמה, מה שמשרת כלכלית את הספורטאים עצמם.

ראש העירייה צביקה גנדלמן: "טוהר הוא גאווה עירונית וסמל למצוינות ומקצוענות. הוא גם מהווה מקור גאווה לתושבי העיר ולכן החלטתי שבכדי לסייע לו לממש את הפוטנציאל האישי, אנחנו כעירייה נסייע לו כלכלית. שמחתי להיפגש עם מאמנו אורן סמדג'ה, ללמוד על הפוטנציאל הגדול ואני מאמין שטוהר ימשיך להצטיין ולייצג את העיר חדרה בפרט ומדינת ישראל בכלל, בכבוד בכל העולם".

אורן סמדג'ה: "טוהר בעל פוטנציאל גדול ונקודת ההתחלה שלו גבוהה מאוד.  מגיל 4  הוא מתאמן תחת הדרכתי האישית ואני מאמין ביכולת שלו להתקדם על לייצוג המדינה בטוקיו 2020 . הענקת מילגה וחסות לטוהר תעזור לו להתמקד במטרה ועל כך אני מודה לחברה לפיתוח  התיירות נחלים.  כשנפגשתי איתם ראיתי את הכוונות לתמוך בטוהר ולתת לו את השקט הנחוץ. בפגישות שקיימתי עם ראש  העיר צביקה גנדלמן נוכחתי לדעת שמדובר במקצוען אמיתי שדואג לרווחת התושבים ולספורט בעיר.  כולי הערכה אליו".

מנכ"ל החברה לפיתוח התיירות נחלים, מתניה כחלון: "אנחנו גאים בטוהר ומרגישים גאווה גדולה לתמוך בו ומאמינים שהוא יגיע רחוק. טוהר יהיה השגריר של העיר חדרה  וייצג אותו בכבוד. כבר בתקופה הקרובה טוהר יפגש עם בני נוער בעיר ויהווה מודל לחיקוי למצוינות ומקצוענות".

טוהר בוטבול: "אני שמח וגאה לקבל את המענק הכספי ורוצה להודות לחברה לפיתוח התיירות על התמיכה והעזרה. אני מבטיח להיות ממוקד במטרה ולייצג  בכבוד את העיר חדרה בכלל ואת החברה לפיתוח התיירות בפרט. מדובר בחלום שמתגשם ואני גאה להיות חדרתי".