הולך ומסתבך עניין מינוי יו"ר חדש לקבוצת כדורגל הנשים של מכבי כשרונות חדרה. רועי שפושניק, עליו הכריזה עיריית חדרה לפני כשבועיים כי יהיה היו"ר החדש במקום יעקב גלאם שהודיע כי החליט להתפטר, משך את ידיו מן התפקיד, לאחר שלטענתו לא קיבל לידיו את מסמכי העמותה ונתונים פיננסיים אודותיה, למרות בקשות של חוזרות ונשנות שלו או מי מטעמו. גלאם. "אני מאוכזב מעצמי שלא עזבתי קודם"

בסביבת הקבוצה היה מי שהעלה השערה שייתכן כי גלאם מערים קשיים משום שאינו שלם עם החלטתו לפרוש ממפעל חייו - מכבי כשרונות חדרה. גלאם מצידו הדף את הטענות ואמר: "הסיפורים הללו נועדו לטשטש את הפחד מכישלון מכיוון שהם (שפושניק וצוותו) הבינו שבלעדיי הקבוצה תהיה במצב קשה. אני הוא זה שרדף אחריהם כדי לברר איזה מסמכים הם מבקשים, הם התעלמו או החזירו תשובות מתחמקות. אפילו ביקשתי מגנדלמן שיזרז אותם".

עוד סיפר גלאם כי איבד אמון בשפושניק מכיוון שבפגישה שנערכה ביניהם טרם הפגישה עם ראש העיר, סיפר שפושניק כי בא לסייע ואינו מבקש שום תפקיד בעמותה. "רבע שעה לאחר מכן הוא אמר לראש העיר שהוא מחליף את ההנהלה והופך להיות היו"ר. ברגע זה איבדתי אמון בגורם שעובד מולי", אומר גלאם.

שפושניק מצידו הבהיר בעבר כי  נענה לבקשת ראש העיר לסייע לקבוצה, וכי הציג לגלאם כל קונסטלציה אפשרית, לרבות תואר של יו"ר משותף, או גלאם כיו"ר ושפושניק סגנו, אך זה עמד בסירובו והתעקש לפרוש.

בניגוד לגרסתו של גלאם, מנפק שפושניק גרסה אחרת להשתלשלות העניינים.

שפושניק: "ביקשנו לעשות בדיקה יסודית כדי לברר בנוגע להתחייבויות ותהליכי עבר. נאמר לנו שלא נוכל לקבל מסמכים אלא רק לעיין בהם. מאחר שלא מדובר כאן באלפי שקלים אלא בעסק שמגלגל קרוב למיליון שקל, טבעי שנקבל את מבוקשנו. משלא נענינו בחיוב, הודענו לראש העיר כי לא נוכל לקחת אחריות בעיניים קשורות, ולכן אנו יורדים מהנושא. לצערנו, גורמים שונים מנסים לסלף את המציאות ולצייר תמונת מצב שונה, ובכך גורמים נזק לפרויקט מדהים שנפגע וחבל".

בהתייחסו לפרישתו מהקבוצה שנגררת זה מספר שבועות, אמר גלאם: "עזיבתי היא תהליך. מכיוון שהמטרה שלי בספורט היא לשאוף להיות הכי טוב, גם אם אני לא עשיר, וזה מה שעשיתי כל השנים על חשבון הזמן, הכסף והמשפחה שלי. ברגע שהבנתי שההתנהלות תמשיך להיות על חשבוני, החלטתי לעזוב. אינני מאוכזב מאף אחד. אני מאוכזב מעצמי שלא עזבתי קודם לכן. במקום שיעריכו את העבודה הענקית של כל ההנהלה, אני צריך להתמודד עם רפש, הכפשות ושקרים של אנשים משועממים".

השבוע עלה רעיון לפיו הצדדים יסכימו לפגישה מחודשת, ואם הדברים יסתדרו, קיימת אפשרות שגלאם ימשוך את התפטרותו ושפושניק ישמש כסגנו ויסייע לו בגיוס הכספים עבור המועדון. נכון לשעת סגירת הגיליון הפגישה טרם התקיימה.

אין תנאים מינימליים

אחת השחקניות בקבוצה, שמכירה היטב את גלאם, היא דניאל סופר (28) שאביה, יוסי סופר, אימן את הקבוצה במשך שנים והוביל אותה להצלחות יחד עם גלאם.

"יעקב תמיד היה שם בשבילנו, ביחד עם אבא שלי. אני מדברת על תקופה של מעבר לעשר שנים, והוא, ביחד עם אבא שלי, אחראים להצלחה של הקבוצה שזכתה בתארים והביאה גאווה לעיר", היא אומרת השבוע.שפושניק. "רצינו לעשות בדיקה יסודית"

"בתקופה האחרונה היה הרבה יותר קשה להשיג תקציב ראוי לקבוצה, כזה שיספיק לציוד מינימלי לאימונים, וכנראה שליעקב כבר נמאס לרדוף אחרי כסף. אני יכולה להבין למה הוא רוצה לעזוב, אבל מצד שני הופתעתי כשהחליט להודיע על עזיבה, כי לצערי כבר התרגלנו למצב וזאת לא שנה ראשונה שקשה לו לנהל את הקבוצה. הבנות סוחבות כדורים, אין מים, אין מגרשים להתאמן בהם, אין טריינינגים, אנחנו נוסעות למשחקים ברכבים פרטיים, וליעקב נמאס להחזיק את הקבוצה על הכתפיים שלו".

מצד שני, את גם מאוכזבת? כועסת על הנטישה שלו?

"יעקב היה כמו אבא שני עבור על כל הבנות בקבוצה, הרבה פעמים הוא הביא מכספו האישי כדי שלא יחסר לנו דבר, אבל מצד שני לא צריך לקום ולוותר למרות שקשה, כי 11 שנה לא הולכות ברגל, ואנחנו הקבוצה היחידה בעיר שנמצאת בליגת העל והביאה תואר לחדרה".

מי שהגיע השנה לקבוצה הוא המאמן גל פיבך, בלם עבר שפרש לאחרונה ממשחק פעיל ובחר להתחיל את קריירת האימון שלו כמאמן מכבי כשרונות חדרה.

"נכון לרגע זה, יעקב גלאם עדיין לא יצא סופית מהתמונה, ואני מקווה שזה יישאר כך", אומר פיבך. "ניסיתי להבין מיעקב אחרי הפוסט המפורסם שבו הודיע על רצונו לעזוב, למה הוא עושה את זה, ונראה היה שסוג של אבן נגולה מליבו".

לדעתך הוא יישאר בתפקיד בסופו של דבר?

"ממה שהספקתי להבין, יעקב גלאם זה כדורגל הנשים בחדרה וגם בארץ, חד וחלק. יהיה מאוד מוזר לראות את הענף ואת הקבוצה בלעדיו. אני מכיר את ראש העיר, והוא הבטיח שתהיה קבוצה. יכול להיות שאולי הוא יעזוב, ואם תהיה פרידה, אני מקווה שזה יהיה בצורה הכי חברית כי הבנות פה זה בדם שלו. הכי חשוב שיהיו דברים אלמנטריים כמו הסעות למשחקים או טריינינגים ומגרש להתאמן ולשחק עליו, ושיהיה מישהו שידאג למועדון. מדובר בהשקעה כספית לא גדולה, ובחסות העירייה, כשרונות חדרה תוכל לחזור להיות קבוצת כדורגל הנשים המובילה בארץ".