מי יעצור את הקטר שנקרא הפועל חדרה גבעת אולגה? החבורה של מומו ניסטל ואורן גולן ממשיכה לשמור על הפסגה בליגה א' צפון, וחלום ההעפלה ללאומית אחרי שנים ארוכות של דישדוש בליגה השלישית, הופך לרלוונטי מתמיד.

הקורבן התורן היא הפועל טבריה המסכנה, פעם יריבה עיקשת, ונכון לעכשיו קבוצת מרכז טבלה לא מאיימת שספגה רביעייה, כאשר בארבעת השערים התחלקו אסי גומה, אלירן חודדה וצמד של אליאס זאנה.

מנהיג שקט

אחרי שבוע מנוחה, חזר לקווים מומו ניסטל, ובעוד הוא ללא ספק המנהיג הקולני והבלתי מעורער של חדרה מחוץ למגרש, באימונים ובחדר ההלבשה, על כר הדשא עושה זאת הקפטן, אבירן תורג'מן (26), המנהיג השקט.תורג'מן. "הכל תלוי בנו" | צילום: שלומי גבאי, הפועל חדרה/גבעת אולגה

"אני חושב שכל השחקנים שווים, לא משנה אם אתה קפטן או שחקן צעיר", אומר השבוע תורג'מן. "בחדר ההלבשה אנחנו כמו משפחה גדולה, וגם אם מישהו חסר בגלל פציעה או צהובים, יגיע אחר שימלא את מקומו. זה היתרון שלנו, יש פה כמה מנהיגים, ולא אחד. אני לא מאמין בקפטן שעושה רעש וצלצולים, זה לא אני. אני לא אחד שצועק ומתחיל להשתולל באמצע משחק, זאת לא הדרך שלי. מבחינתי קפטן לא צריך להיות הדברן הכי גדול בחדר הלבשה, אלא להוות דוגמה ולתת הכל על המגרש".

עבור הקשר האחורי זוהי עונה שנייה בחדרה מאז האיחוד, ולצד כוכבים כמו אסי גומה בהתקפה או אלירן חודדה בהגנה, תורג'מן הוא עוד באנקר בהרכב של ניסטל. "עד עכשיו אנחנו נראים טוב ואני מרוצה", אומר תורג'מן. "אחרי הסיומת שלנו בשנה שעברה, אני ממש לא מופתע שהמשכנו את היכולת הזאת גם העונה".

דווקא היו דיבורים על כך שהעונה חדרה לא תצליח לשחזר את אותה יכולת.

"תמיד יש כאלה שיחכו למעידה ולא יפרגנו, אני לא מתרגש מזה".

מה השתנה אצלכם מהעונה שעברה?

"עזבו שחקנים מאוד משמעותיים כמו איילון אלימלך ואחרים, אבל הגיעו גם כמה שחקנים טובים. אני לא יודע להגיד אם הקבוצה כרגע נראית יותר טוב משנה שעברה, אבל אנחנו במקום הראשון".

היכולת שלכם עד עכשיו לא עוצרת נשימה.

"אני ממש לא מסכים. אם לא הייתה יכולה טובה, היינו עכשיו במקום הראשון עם שמונה ניצחונות, שתי תוצאות תיקו והפסד אחד? אפשר לראות שאנחנו משחקים טוב, והטבלה לא משקרת".

כן, אבל אולי ציפו שתדרסו את הליגה, ובינתיים זה לא קורה.

"גם עם זה אני לא מסכים,  למה לא דורסים? 0:4 על טבריה זה לא נקרא לדרוס? ואגב, ברצלונה נותנת רביעייה כל משחק? עד עכשיו אנחנו עומדים בציפיות, והן להיות במקום הראשון, אז אני לא מבין את כל אלה שמעבירים ביקורת".

מה שבטוח, הליגה השנה נחלשה. אין קבוצה שסומנה כעולה בטוחה.

"אני שוב לא מסכים איתך. בית שאן ניצחה אותנו, ואחרי זה הפסידה בכפר קנא. יש מגרשים קשים, קבוצות לא פשוטות וצריך לדעת לקחת נקודות בכל מגרש. יותר מזה, כל קבוצה שמגיעה לשחק נגד חדרה, תמיד באה באקסטרה מוטיבציה כדי להוכיח מה הם שווים נגד הקבוצה הכי טובה בליגה. אתה יודע איך סוגרים נגדנו משחקים? איך הולכים אחורה? נלחמים יותר ונותנים הכל מול חדרה, וזה מקשה עלינו את החיים".

אם לא תעלו ליגה, זה יהיה כישלון?

"אני לא רוצה להגיד באופן חד משמעתי שזה יהיה כישלון, אבל ברור שזה לא יהיה טוב".

מה סוד ההצלחה שלכם?

"יש לנו את מומו שיודע תמיד להגיד מה צריך לשפר ולהנחית אותנו לקרקע. בשילוב עם המנהל איציק טפירו, היו"ר אורן גולן והשיר בחדר ההלבשה שהפך למסורת שמכניסה אותנו לאטרף לפני המשחק, אנחנו תמיד מגיעים מוכנים".

הקהל שלכם מאכזב עד עכשיו. אתם במקום הראשון, והמגרש לא מלא.

"האצטדיון של הפועל בחדרה קצת גדול, אם זה היה באולגה, היית מרגיש מגרש מלא, אבל נכון שהיינו רוצים לראות יותר אוהדים, כי הרבה יותר כיף לשחק מול יציעים מלאים מאשר מול 100 אוהדים".

לאומית? רק בחדרה

תורג'מן (נשוי ואב לדור בן השנתיים וחצי) לא מסתפק בקריירה על כר הדשא. במקביל הוא מנהל, יחד עם שותפו לקבוצה ולעסק, אסי גומה, חנות סלולאר, ובנוסף, המחזיק בקו לחלוקת ירקות למסעדות ואולמות בחדרה והסביבה.

אם חדרה לא תעלה, לא הגיע הזמן שלך לעשות קפיצת מדרגה ולשחק בלאומית?

"האמת? אני לא רואה את עצמי עוזב את המועדון הזה. קשה לי לראות סיטואציה כזאת. כיף לי מאוד, אני נהנה".

מקצועית, ליגה א' לא קטנה עליך?

"יכול להיות שכן, אני מאמין שאני שווה רמה של ליגה לאומית, אבל אני רוצה לשחק שם רק עם חדרה. מבחינתי, זה או חדרה או שאני מפסיק לשחק. אין לי זמן לנסוע למקומות אחרים ולקבוצות שלא באזור, כי יש לי הרבה עיסוקים חוץ מהכדורגל. יש לי את חלוקת הירקות מהבוקר עד הצהריים, אחרי זה אני בחנות ואחר הצהריים הולך לאימון".

יש מי שמכנה אותך 'האינייסטה של חדרה'. שמעת על זה?

"איפה אני ואיפה הוא, אין בכלל מה להשוות, אבל אין ספק שאם יש שחקן שאני מעריך מאוד - זה אינייסטה, אפילו יותר ממסי. אנחנו משחקים בתפקידים דומים, אבל פה נגמר הדמיון. מבחינתי, רק אינייסטה, הוא שחקן ברמה כל כך גבוהה".

מה עם גולים? העונה טרם הבקעת.

"אני בדרך כלל שחקן שמסיים עונה עם גול או שניים. השנה באמת עוד לא כבשתי, אבל זה לא מעניין אותי. ברור שזה נחמד לכבוש, אולי זה יקרה בשלב מאוחר יותר במשחק קריטי".

היום אתם פוגשים את צעירי כפר קנא של צחי אילוז.

"זה משחק קשה מאוד, צחי מאמן מצוין שמכיר אותנו היטב. אנחנו בלי אסי גומה שמורחק בגלל צהובים או מנשה זלקה שספג אדום. גם סלים עמאש נמצא בספק בגלל פציעה, אבל אני מאמין שגם מהמשחק הזה נוכל לצאת עם שלוש נקודות ונמשיך בדרך אל המטרה שלנו. הליגה לא קלה, הקבוצות חזקות, אבל הכל תלוי בנו".