פוסט סיכום ופרידה זמני או הודעת עזיבה אחרי שנתיים? שלושה שבועות אחרי שהפועל חדרה גבעת אולגה העפילה לליגה הלאומית, עדיין לא ברור אם מומו ניסטל יעמוד על הקווים גם בשנה הבאה. בתחילת השבוע העלה ניסטל פוסט שכלל תמונות מהחגיגה ומילות פרידה וסיכום של "שנתיים נפלאות", דבר שהביא לחרושת שמועות בנוגע למעמדו של ניסטל במועדון.

ביום חמישי שעבר נערכה פגישה ראשונה בין היו"ר אורן גולן לניסטל. בכך למעשה הביע גולן את רצונו כי המאמן ימשיך בחדרה גם בלאומית, אלא שנודע כי במהלך הפגישה התגלתה מחלוקת בנושא הכספי בין שני הצדדים.

ניסטל העדיף למלא פיו מים השבוע, ואילו גולן אישר את הדברים. "ישבנו עם מומו לפגישה אחת וגילינו שיש חילוקי דעות בנושא הכספי", הוא אומר.

הופתעת מהפוסט שפירסם ניסטל בתחילת השבוע?
"מההיכרות שלי עם מומו, זה לא מפתיע. הוא עובד הרבה מהבטן, אבל אצל מומו, כמו שלמדנו - הכל יכול להיות. אני יודע שהוא מחזיק בהצעה גבוהה מליגה א', ויכול להיות שזה מושך אותו יותר מהכרה והתקדמות לאימון בליגה לאומית, מה גם שהוא רוצה לשמור על מקום העבודה שלו בעירייה, ככה שיש לו את השיקולים שלו. אני והפועל חדרה נעשה את השיקולים שלנו, ואם דרכינו יצטלבו - יופי, אם לא - נאחל המון בהצלחה אחד לשני".

לדעתו של גולן הוגשה לניסטל הצעה מכובדת מאוד. "ההצעה שלנו למומו היא מאוד יפה ומשודרגת לעומת השכר שלו בשנה שעברה, כיאה למי שהעלה אותנו לליגה הלאומית, וכיאה לשכר מכובד של מאמן בליגה השנייה בישראל. לכל אחד יש את השיקולים ואת החשיבה שלו, ויכול להיות שמומו מעריך את עצמו הרבה יותר ממה שהמועדון יכול לשלם לו, וזה בסדר. יכול להיות שזהו גם פוסט פרידה וסיכום של השנתיים האחרונות, שרק מרמז על עזיבה, אבל בפועל מנסה ליצור לחץ תקשורתי. אבל הכל בסדר - אנחנו מכירים את הנפשות הפועלות ולא מתרגשים. ניקח את הזמן ונקבל החלטה מחושבת. בימים הקרובים התמונה תתבהר".

מומו אנחנו רוצים אותך בפנים (צילום: זהר שחר)

-
אם מומו לא ימשיך, מי מועמד לאמן את הקבוצה?
"המטרה הראשונה הייתה לשבת עם מומו ולנסות לסגור איתו, אבל אם זה לא מסתדר, אני מבטיח שניקח מאמן עם ניסיון של מספר שנים בלאומית. זאת תהיה המטרה ולשם נכוון".

מאמן מנוסה יקבל הצעה משודרגת יותר מאשר זו שהצעתם לניסטל?
"נגיד שאביא את אברם גרנט. אתה מסכים איתי שעם כל הכבוד, הוא שווה יותר כסף ממומו ניסטל? בסוף יש עוגה תקציבית, וכל אחד מקבל בהתאם למה שאנחנו רואים לנכון. אם נבין שמומו ירד סופית מהפרק, אין ספק שנאיץ את התהליך לגבי המאמן שיחליף אותו".

מה קורה לגבי השחקנים לעונה הבאה?
"הרצון הוא שכל שחקני הבית יישארו, אבל לא ניגע בזה עד שלא ייסגר עניין המאמן. אני מבטיח שנשב עם כולם".

מה קורה בנושא האצטדיון? יש התקדמות?
"מספר פגישות נערכו בשבוע שעבר בנושא, הכל תלוי במנהלת הליגה ובכמה כסף הם ידרשו. אם זה יהיה סכום הגיוני שנוכל לעמוד בו ולסדר הכל תוך כמה חודשים - אכן נשחק העונה בבית, גם אם זה יקרה רק אחרי כמה מחזורים. אם לא - לצערי, נצטרך לחפש אצטדיון חלופי, אבל לא נשתמש בזה כתירוץ. ראש העירייה מודע למצב והבטיח לעזור לנו, אבל שוב - צריך שהדרישות יהיו הגיוניות. זה חלום לארח את הפועל תל אביב בחדרה".