קשר הפועל חדרה, מנשה זלקה, זכה בשבוע שעבר בפרס הציונות של תנועת "אם תרצו" לשנת 2018, לאות הוקרה על פעילותו למען העם והארץ, הן במגרשי הכדורגל והן בשירותו הקרבי ביחידת העילית של חטיבת צנחנים.
 
זלקה (28) עלה לארץ מאתיופיה בגיל שנה בלבד ושיחק כדורגל שנים רבות. לקראת גיוסו החליט כי יתגייס להיות לוחם על אף חלומו להיות כדורגלן מקצועי. זלקה התנדב לחטיבת הצנחנים ואף סיים לוחם בפלגת העורב שם שירת עם ארי פולד ז"ל שנרצח לפני מספר שבועות בגוש עציון.
זלקה וגנדלמן | צילום: יח"צ
בשבוע שעבר, בעקבות החשיפה על שירותי הצבאי ועל כוונתו להמשיך ולשרת גם כקפטן קבוצה בליגת העל בכדורגל, זכה זלקה לאות ההוקרה המיוחד בכנס השנתי של תנועת "אם תרצו".
 
בעקבות הפרס ובעיקר בעקבות הסיפור המרגש והמיוחד של זלקה, העלה ראש עיריית חדרה, צביקה גנדלמן, רעיון לפיו זלקה יחל בסבב הרצאות מול תלמידי תיכון חדרתים בנושא השירות הצבאי המשמעותי ופשוט יספר את סיפורו ויסביר לבני הנוער את החשיבות בשירות הצבאי.
 
גנדלמן, תת אלוף במיל., החמיא בפגישה לזלקה על קבלת הפרס ובעיקר על הדרך (בזכותה החליט הוא עצמו לאפשר לזלקה להדליק משואה ביום העצמאות האחרון בחדרה), והשניים שוחחו על הצבא, אבל בעיקר על כדורגל...לקראת משחק העונה של הפועל חדרה בשבת מול מכבי ת"א.
 
בסיום הפגישה נידב גנדלמן מספר עצות לזלקה איך לעמוד מול בני הנוער ואיך לספר להם את סיפורו בצורה הטובה ביותר (ראש העירייה עצמו נהג להרצות מדי שבוע לבני נוער ובחדרה ולהעביר להם שיעורי אזרחות), וכמובן לא שכח לאחל לו הצלחה מול מכבי ת"א.
 
בתמונה: גנדלמן וזלקה מחליפים חוויות מהחיים על מדים. צילום: יח"צ