מיזם החדשנות הדיגיטלית של גוגל ישראל בשיתוף עם רשת ידיעות תקשורת הושק הערב במלון רמדה בחדרה. בסדנה, הראשונה שהובילה גוגל ישראל וידיעות תקשורת, השתתפו בעלי עסקים קטנים ובינוניים בחדרה והסביבה.

את הסדנה פתחה מנהלת המכירות של ידיעות תקשורת ומיינט חדרה, קרן חי אטיאס, שבירכה את בעלי העסקים והתייחסה לשיתוף הפעולה בין גוגל לידיעות באומרה: "אנחנו שילוב מנצח בין עיתונות לדיגיטל, אתר חדשות מקומיות רלוונטי ומקיף הפועל 24/7 החיבור עם גוגל מתקשר לתפיסתנו כחברה שמצמיחה עסקים קטנים ובינוניים ומספקת להם כלים להצלחה בזירה העסקית".

(משמאל) עמית שיינמן מנהל שיווק בגוגל (ימין) מדריך נוסף מטעם גוגל (צילום: איתמר רותם)

עמית שיינמן ,מנהל שיווק בגוגל ישראל, העביר את ההדרכה לבעלי העסקים כיצד לפתוח דף עסקי בגוגל, כשמול כל משתתף בסדנא היה פתוח מחשב אישי על מנת שיוכל להתנסות בפתיחת הדף בפועל. מדריכים של גוגל עברו בין המשתתפים, עזרו וייעצו בנושא פתיחת הדף העסקי.

שיינמן פתח את הרצאתו בכך שחלק עם המשתתפים את חשיבות המפגש: " המטרה שלנו היא לעזור ולהקל על עסקים קטנים לפתוח דף עסקי בגוגל. הדף העסקי הוא כלי פשוט ומאוד אפקטיבי כדי ליצור קשרים בין עסקים ללקוחות פוטנציאלים".
הוא מוסיף:" אנחנו מסתכלים על המפגש היום כהזדמנות מצוינת בשבילנו לפגוש באופן אישי בעלי עסקים שונים. כך נוכל גם אנחנו ללוות וללמוד על הצרכים שלהם בדרך ישירה".

בהמשך הסדנה, העביר ירון בן-חורין למשתתפים סדנת הדרכת צילום מרתקת דרך הסמארטפון, על מנת שילמדו  לצלם דרך הסלולר ולשווק את העסק שלהם בעצמם גם ברמה הוויזואלית.

בעלי עסקים שהשתתפו בסדנה אמרו כי "הגענו לכאן כי אנשים מחפשים להתקדם באמצעות הדיגיטל. אנחנו רוצים להגיע לכמה שיותר אנשים שיכירו את העסקים שלנו, אנחנו מאמינים שזה יביא לנו לתנועה וללקוחות נוספים".  

סדנאות נוספות יתקיימו ב- 12 ערים נוספות בארץ. הסדנה הבאה תתקיים בכפר סבא, ביום שלישי 27.2 בשעה 15:00 במגדל הקניון ברחוב רפפורט 3.