הדמיית המתחם החדש (באדיבות עיריית חדרה)

קריית ממשלה חדשה תוקם בחדרה: כך הכריז לראשונה ראש העיר צביקה גנדלמן בכנס 'עיר הנדל"ן' שנערך בימים אלו באילת. מדובר בקריית ממשלה חדשה שבה ירוכזו כל גופי הממשלה במרחב, שתיבנה בשטח שבין העירייה לבית המשפט, לצד פונקציות עירוניות תרבותיות וכלכליות נוספות.

בפגישה שהתקיימה ביום שני במשרדו של ראש עיריית חדרה צביקה גנדלמן עם מנהל נכסי הדיור הממשלתי במשרד האוצר ויו"ר מנהלת קריות הממשלה גבי שוחט, סוכם על הקמת קריית ממשלה בשטח הסמוך לבניין העירייה. נכון להיום הצורך הממשלתי הינו כ-17,000 מטר, ובבניין שיתנוסס לגובה של 26 קומות ירוכזו כל גופי הממשלה במרחב חדרה. יצוין כי התוכנית הינה תוכנית בתוקף חד/1212, ומכוחה ניתן יהיה להקים מבנה נוסף בן 21 קומות.

גנדלמן בועידת אילת  (צילום: דוברות עיריית חדרה)
באגף ההנדסה של עיריית חדרה מבהירים כי במסגרת התוכנית המאושרת חד/1212 מסווג השטח כשטח בייעוד מסחרי ציבורי.
הסיווג נובע מהרצון לייצר מרכז עירוני פעיל, הכולל קריית ממשלה, אשר ירוכזו בו פונקציות עירוניות אזרחיות מרכזיות, כמו גם פונקציות תרבותיות וכלכליות.

חדרה היא העיר השנייה בגודלה במחוז, ובנוסף הינה עיר נפה המשרתת את יישובי הסביבה. 
בין הפונקציות המתוכננות, יכלול השטח בית עירייה מרכזי, משרדי ממשלה, מסחר ומשרדים, כאשר בסביבת המגרש קיימות פונקציות נוספות כגון בית משפט וביטוח לאומי, ומוצעים גם שימושים ציבוריים עירוניים כדוגמת היכל תרבות, כיכר ציבורית מרכזית, חניונים תת-קרקעיים ועוד.
פיתוח ובינוי המרכז העירוני וקריית הממשלה יביאו לצמיחת מרכז העסקים בעיר, ויעצימו את מעמדה של חדרה כעיר מחוז המספקת שירותים לכל יישובי הסביבה.