צילום: ויז'ואל/פוטוס

תושב השרון, ששילם 15,500 שקלים למכון "אמריקן לייזר מדיקל" בנתניה לצורך הסרת השיער מגופו, יקבל את כספו בחזרה, לאחר שהטיפול לא הצליח. יתרה מזאת, לא רק שאף שערה לא נכחדה, אלא שהשיער אף הלך והתפשט למחוזות נוספים בגופו.

עוד ב-mynet:
המפעל תובע דיבה מעובדות שהתלוננו על שכרן
רעננה: הפסיכולוג הורשע בבעילת מטופלת
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את החדשה של mynet

הגבר, בן 31, הגיע אל המרפאה בעקבות פרסום שהבטיח כי "כבר בתום ארבעה טיפולים תורגש תוצאה ברורה ומשמעותית", אך הסרה מלאה של השיער מגופו "תיקח פרק זמן ארוך יותר ולא יותר מ-12 פגישות סך הכל". במהלך הפגישה בה נבדק, נקבע כי רמת השיעור שלו היא בינונית ותוכנית הטיפולים תכלול את האזורים הבאים: בין הגבות, לחיים, חצי פס צוואר קצוות, חצי פס צוואר מרכז, עורף, פס גב עליון, כתפיים, צדי החזה, הרחבת פס חזה, פס בטן ופס טבור.

"לאחר שחלף והלך לו מועד הטיפול ה-12 ומשלא נראה שום שיפור במצב השיעור בגופי, הורה רופא מטעם "אמריקן לייזר מדיקל" להמשיך ולעבור טיפולים עד להסרה מלאה של השיער ועל מעבר לשימוש במכשיר חדשני ויעיל יותר", שיחזר הגבר את תחילת הסאגה הארוכה.

במהלך כל אותה תקופה טען הגבר כי סבל מכוויות קלות, כאבים, אדמומיות ורגישות בעור. זאת על אף שמרח משחות אלחוש ולמרות מעבר של המטפלים לסוג מכשיר לייזר נוסף, השלישי במספר."מיום תחילת הטיפולים ועד היום, לא רק שלא חל כל שיפור ברמת השיעור בגופי, אלא אף שבאזורים מסוימים רמת השיעור החמירה ונפרשׂה לשטחי גוף נרחבים יותר", סיפר הגבר.

לטענת התובע, התעקש הצוות של החברה כי המצב ישתפר, אך לאחר שש שנים ארוכות ו28- טיפולים, חש הגבר שהוא לא יכול להמשיך עוד עם התסכול. "אמנם בסעיף 18 להסכם מובטח כי המטופל זכאי להמשיך ולקבל טיפולים נוספים עד להשגת התוצאה המקווה, אך אין לצפות כי אמשיך לעבור אינספור טיפולים לתקופה בלתי מוגבלת", נטען בכתב התביעה שהגיש כנגד המרפאה.

במכון להסרת שיער מצידם דחו והכחישו בתוקף את כל הטענות של הגבר וטענו, כי הוא כלל לא צירף חוות דעת רפואית לטענותיו, וצירפו את החוזה האחיד שעליו
מחתימים את כל מטופליהם, עליו חתם כמובן גם התובע.

"על המטופל להמשיך בטיפולי הסרת השיער כפי שהתחייב בגינם במסגרת ההסכם שנחתם", טענו, "על פי הנתונים שלנו, חל שיפור בכמות השיער שנותרה ביחס לזו שהייתה בתחילת הטיפולים. יחד עם זאת, מוזמן המטופל לפנים משורת הדין להגיע לקבלת המשך הטיפול וזאת, ללא כל תמורה נוספת מצידו".

אך במקרה הזה, גם בית המשפט מצא לנכון לשים סוף לקשר הבלתי מועיל הזה בין המטופל לבין "אמריקן לייזר מדיקל", וקבע על דרך הפשרה כי המרפאה תחזיר לגבר 15,500 שקלים, הסכום שהוא השקיע בתוכנית הטיפולים שאיכזבה אותו.