הם שלושה אחים, שלושתם משרתים בצבא-  וכולם סגני אלופים. אה - והם מתגוררים בחדרה.  

תכירו את סא"ל שני אברגיל, סא"ל שי גרשי וסא"ל מ' הם שלושה אחים, ילידי העיר המתגוררים בה עד היום עם משפחותיהם, ואחותם מנהלת עסק פרטי בעיר.

נפגשנו עם השלושה כדי לשמוע מה הוביל שלושה מתוך ארבעה אחים במשפחה אחת לפתח קריירת קבע בצה״ל.

שני משרתת כסגנית מפקדת מחוז דן בפיקוד העורף מזה חצי שנה. היא מספרת: "פיקוד העורף אחראי על הכנת המרחב האזרחי לחירום ובתוכו מחוז דן האחראי על מרחב גוש דן."

סא"ל מ' היא ראש ענף באגף המבצעים. "ארגון וניהול ענף גדול המונה כ-70 חיילים ולמעלה מ-10 קצינים ונגדים בתחום השלישות, תקציבים וניהול לוגיסטי. כל הצמיחה של הענף בציר המבצעי עוברת ומתרחשת תחת הענף שלי",  היא מסבירה. 

האחים הסא"לים מחדרה | דובר צה"ל

מ' היא אם לארבעה ילדים ומשרתת 23 שנים במערכת הצבאית. את שירותה הצבאי התחילה כמדריכת חי"ר, יצאה לקצונה ושובצה בתפקיד מ"פ בקורס קציני יח"ש, סמג"ד בבה"ד 1 ומשם עברה לאגף המבצעים כרע"ן ארגון.

היא בוגרת תואר ראשון במשאבי אנוש ותואר שני בחינוך מנהלים באוניברסיטת חיפה.

סא"ל שי, אחיהן הבכור של שני ומ', גם הוא איש קבע בדרגת סגן אלוף ומשרת באגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה בצה"ל כסגן מפקד מרכז הובלה. שי מספר: "מרכז ההובלה אמון בשגרה ובחירום על שינוע כוח אדם, אמצעי לחימה, מזון וציוד לחזית ליחידות הלוחמות. כמו כן ניהול האמצעים, משאבים ובניין הכוח של מרכז ההובלה לשעת חירום".

ארבעת האחים נולדו וגדלו בחדרה ושם הם מתגוררים עד היום עם משפחותיהם, מתוך הרצון לחיות אחד לצד השני, לגדל את ילדיהם יחדיו ולהיות קרובים לאם המשפחה.

שני הצעירה מבין השלושה, נשואה לשרון, חוקר במשטרה ולהם שני ילדים- איתי (5) ואביה (1.5).

שי, נשוי למלי, ולהם ילדה בשם ליה, בת 5. הוא הכיר את אשתו מלי כשהיה רב סרן בקורס פיקוד ומטה.

מ' מספרת על המשפחה: "בני הבכור, עידו (16) , אחריו עדן (14), עומר (7) ועדי (6). הם גדלו על הצבא והוויה הצבאית, הם יודעים שיש להם אמא שמסופקת מהעבודה שלה. אין ספק שלפרק הצבאי יש נתח מאוד מרכזי בבית, הילדים מכירים ומבינים את החשיבות."

שאלנו את האחים מה הוביל את השלושה לצאת לקצונה ואף לפתח קריירה של אנשי קבע בצה"ל.

שי האח הבכור אומר כי "אימי ואבי זכרו לברכה נטעו בנו וחינכו אותנו לאהבת המולדת, הרצון לתרום ולתת מעצמך כמה שיותר ולעשות את הכי טוב שאתה יכול. אין ספק שההורים נתנו את הגב דחפו ועוררו את הרצון, יש להם הרבה קרדיט בזה".

שני, אשר החלה את שירותה הצבאי כמפעילת האמרים בצאלים, לאחר כשנה יצאה לקורס קציני חילוץ והצלה של פיקוד העורף מציינת: "תמיד ידעתי שאהיה קצינה בצבא, תחושת הגאווה והשליחות היו טמונים בי עוד לפני גיוסי לצה"ל". בגיל 23 שני החליטה שהיא נשארת עד הסוף כדי להגיע הכי רחוק בצבא. בהמשך היא הפכה לקצינת חילוץ והצלה, היא מאד אהבה את אופי השירות. "יצאתי לקורס קצינים בעקבות שני האחים שלי ששימשו לי מודל לחיקוי. עוד כשהייתי בתיכון הייתי רואה את האחים שלי וידעתי שאני רוצה לצאת לקצונה כמוהם, גדלתי על ערכי הנתינה והתרומה. הם היו לי מודל לחיקוי."

מ' מספרת שעוד בתחילת דרכה כמדריכת חי"ר היא מאוד אהבה למלא את תפקידה. "זאת תרומה מעצמי למערכת, עם כל הקושי והרגעים שבהם חשבתי לוותר או להשתחרר, מה שהניע אותי להישאר להמשיך ולתרום זה החיבור לתפקידים אותם מילאתי". מ' מספרת כי בביתה יש חיבור לתרומה ולמחויבות הצהלית, "ראיתי באחי הגדול דוגמא, ראיתי את התרומה שלו לחברה ולמערכת הצבאית וזה עורר בי את הרצון לצאת לקצונה."

מה החלקים המשמעותיים שלכם בשירות?

שי: "המבצעים עמוד ענן וצוק איתן מאוד השפיעו עלי. זו היתה משימה לא פשוטה שהיה צריך לבצע בטווח זמן קצר." מבין תפקידיו המשמעותיים שי שימש כמפקד אגד הובלה של משמר דרום הוא מספר כי "האתגר הפיקודי בא ליידי ביטוי כשימשתי כמג"ד הובלה בגדוד אבירי הצפון. חשוב לי העיסוק בחיילים ובתנאי השירות, הנחלת הערכים והציונות, הסיפוק האישי מהעשייה וההגעה למחוזות אחרים עם החיילים". 

שני מתחברת לדבריו של שי ומזדהה בעיסוק בכוח אדם, הדאגה, הטיפוח והחינוך של דור ההמשך הם חלק מאוד מרכזי וחשוב בעניי.

בתחום הפרט, העיסוק בחיילים והתמיכה בהם. שני מדגישה את השינוי במערך הקצונה של פיקוד העורף שחל עם השנים, "בזמנו הייתה תרומת זרועות, היום פיקוד העורף מקדם את הקצינים שלו מתוך שורות הפיקוד."

מ' מספרת כי תפקיד המ"פ היה מאוד משמעותי עבורה "בה"ד 1 עיצב מאוד את הזהות שלי ואני מרגישה שליחות בעקבות כך שהשפעתי על חינוך דור העתיד."

על תפקידה היום, "בתפקידי הנוכחי אני מתפתחת, נותנת מעצמי ולומדת. לשרת באגף המבצעים זו זכות אדירה, עם כל הקושי והאנטנסביות, יש סיפוק אדיר, אי אפשר להשאר אדיש למקום בו אתה נמצא."

על המשך השירות שלהם, שי מוסיף: "אנחנו במחצית הדרך ואף מעבר, קשרנו את גורלנו בצבא ההגנה לישראל ואין בנו שום חרטה, להיפך. אני בטוח שלמשפחה יש חלק גדול בהצלחה של כולנו".