2018 אוטוטו מסתיימת ואיתה גם מאות אלפי סיפורים שפורסמו השנה בכלי התקשורת ורשתות המדיה. גם כאן אצלנו במיינט, פרסמנו אינספור כתבות, ידיעות חדשותיות ומגזיניות ומה לא.

בעוד הרבה כתבות זוכות לתהודה גבוהה, יש סיפורים מעניינים או טובים שפחות זכו לתהילה ולעין קוראת ואולי שווה לתת להן הזדמנות נוספת. זה בדיוק הזמן.

 5. הכרישה שלא שרדה

תופעת הכרישים בחדרה הפכה להיות שם דבר בקנה מידה ארצי, אך בחודש יולי 2018, אירע מקרה עצוב ברצועת החוף חדרה – נתניה. כרישה ממין סנפירתן שנמצאה ללא רוח חיים בחוף הארגמן. היא הייתה ככל הנראה בהיריון וככל הנראה נתפסה על ידי דייגים ושוחררה כמתחייב בחוק בחזרה לים.

כריש אפרורי (צילום: אמנדה, וויקיפדיה)

4. קוואבנגה: סקר התחפושות הגדול

פייר? בכתבה הזו השקענו. לירן טטרו ואיתמר רותם יצאו לשוטט ברחבי העיר על מנת ללכוד את התחפושת הבאה שלכם לפורים בחודש מרץ, אבל משום מה היא לא יצרה את הבאז לו ציפינו. זה לא שלא קראתם אותה, אבל היה אפשר קצת עוד. הוידאו מצחיק וזה הזמן לתת לה עוד צ'אנס, אולי לקראת פורים הקרוב.

 3. נפלנו לבור

הבור הגדול במרכז חדרה, צמוד לכביש 4 ליד "סמי בכיכר", מה שמכונה בפי התושבים "הבור של בני דקל", נפרץ השנה והפך להיות יותר מוזנח מבעבר. כלל הגורמים יודעים על זה, אלפי אנשים עוברים לידו מידי שבוע, אבל הוא עדיין נמצא שם בשיממונו, מחכה שכבר יעשו איתו משהו יעיל.

2. הגון או ביצועיסט?

לקראת הבחירות המקומיות שהתקיימו השנה בסוף אוקטובר, ערך מכון גיאוקרטוגרפיה סקר בשביל המרכז לקידום ההגינות בישראל (מיק"ה) ונכללו בו 600 נשאלים באינטרנט, שהם מדגם מייצג של האוכלוסייה בארץ, נשאלו הנסקרים מה הם מעדיפים: מועמד שנוהג בחוסר כבוד ויושרה אך בעל כישורי ניהול גבוהים, או מועמד שנוהג בכבוד, יושרה והתחשבות, אך בעל כישורי ניהול בינוניים. האייטם הזה היה מוצלח למרות שלא זכה לקידום – זה הזמן להיזכר בו והוא כנראה רלוונטי גם בימים שאחרי הבחירות.

צילום: איתמר רותם

1. פרשת המנהל ונחל צפית

אחד הנושאים שהכי הסעירו אותנו אבל משום מה לא קיבל את צמרת הכתבות הנצפות ביותר היה הסיפור הזה: איגרת שהוציא בית ספר תיכון בעמוד הפייסבוק שלו ועליו חתום מנהלו, עורר זעם וזעזוע בקרב הורים, זאת לאחר שהמנהל נקרא כמי שמייחס את אסון הנחל שהתרחש ב-26.4 ל"גזירת גורל". באסון נהרגו 9 בני נוער.הורה לתלמיד אמר באותה העת: "מפחיד אותי שזו דעתו של מי שאחראי גם לביטחונם של כ-1700 תלמידים".

צילום: רועי אלמן

וכדאי לסגור את הפינה: חמשת הכתבות הכי נקראות השנה במיינט חדרה:

1. מתחם מול החוף ווילג' נפתח: "חדרה תהפוך לת"א הבאה" (מעל 22 אלף כניסות)

2. בעלה של מירב רובין ז"ל מדבר: "כשראיתי את המסך הבנתי שאין לי אשה יותר" (מעל 21 אלף כניסות)

3. בחזרה לעתיד: אלה השינויים שצפויים לעבור על חדרה עד 2035 (מעל 13 אלף כניסות)

4. השוטרים זיהו משהו חשוד בגג הרכב של תושב חדרה - וצדקו (מעל 13 אלף כניסות)

5. אחרי שישה ימים: המשטרה הצליחה לאתר את הילד אליאור אליהו מחדרה (מעל 12 אלף צפיות)