ערב יום העצמאות ה71,  מבקשים בדואר ישראל, לעשות כבוד לדוורים שמחלקים דואר בכל ימות  השנה ובכל מזג אוויר. לדואר ישראל מעל 1,000 דוורים שמחלקים דברי דואר וחבילות ברחבי הארץ  לרבות ברחובות כמו רחוב העצמאות, רחוב הציונות ורחוב ה' באייר.

אופיר ג'ראפי ליד רחוב ה' באייר בחדרה | צילום: דוברות דואר ישראל

בחדרה, מי שמבצע את החלוקה ברחוב ה' באייר הוא הדוור אופיר ג'ראפי (32), תושב העיר ואב לבת. ג'ראפי עובד בדואר ישראל מזה 10 שנים  ומחלק מדי יום מאות דברי דואר וחבילות באזורו, לרבות ברחוב ה' באייר בחדרה:" אני אוהב את  העבודה בשטח ואת האינטראקציה עם הדיירים." סיפר " בנוסף אני חובב ספורט ותו כדי עבודה אני הולך הרבה ברגל. מאז שחל גידול עצום בחבילות שמגיעות מחו"ל, הקשרים עם הדיירים התהדקו יותר ".

עוד סיפר ג'ראפי כי  תפקיד הדוור השתנה בשנים האחרונות  ומאז החל הציבור להזמין מוצרים מחו"ל בצורה אינטנסיבית:"  הלקוחות הפרטיים שולחים פחות מכתבים מבעבר ועיקר המכתבים מגיעים כיום מחברות עסקיות ששולחות חשבונות בנקים, דוח"ות, ותשלומים, אולם מנגד  הציבור החל להזמין המון חבילות מחו"ל ורק השנה חילקנו בדואר 65 מיליון חבילות". 

את חלוקת  דברי הדואר ברחובות עם  אוריינטצייה ציונית תיאר ג'רפי כהתרגשות בכל פעם מחדש:" מרגש מאוד לחלק דואר ברחוב ה' באייר שהוא בעל משמעות היסטורית בתולדות העם היהודי, יום בו הוכרזה עצמאותנו. אני מאחל לתושבי חדרה  חג עצמאות שמח".