(צילום ממצלמת האבטחה: באדיבות תושב פ"ת)

מכת גניבות כלי רכב בשכונות נוה גן: מספר גניבות שהתרחשו בשבוע האחרון מעלות את מפלס הלחץ בקרב התושבים, שחוששים לרכושם ומתקשים לישון בשקט.

"הם נהיו מתוחכמים", מעידה תושבת רחוב דנקנר, שאופנועו של בעלה נגנב מתחת לביתם בשעות אחר הצהריים. "הסתובבו במקום, מספר בני מיעוטים כשאחד מהם אוחז תינוקת על הידיים, כך שאף אחד לא חשד בהם. בעלי אפילו ראה אותם כשלקח את אחד הילדים לחוג. לאחר כמה דקות כשירד למטה האופנוע כבר לא היה".

גנב האופנוע בזמן פעולה. צילום ממצלמת אבטחה: באדיבות תושב נוה גן

בזמן המועט שבעל האופנוע שהה בדירתו, שברו הגנבים את מנעול ההגה והעמיסו את האופנוע על רכב מסחרי שהמתין בכניסה לחניית הבניין. מיד לאחר מכן הם נמלטו מהמקום. מספר נוסף של תושבים העידו לאחר מכן כי ראו את החשודים אך לא תיארו לעצמם שהם עלולים להתברר כגנבים.

פניתם למשטרה?

"מיד התקשרנו  אליהם אך במקום לשלוח ניידות כדי לאתר את האופנוע או את הרכב המסחרי, הם פשוט לא עשו כלום ואמרו שבאותו היום בוצעו גניבות נוספות. למחרת בבוקר, הם יצרו קשר עם בעלי והזמינו אותו להגיש תלונה. בעלי ענה להם :'מה זה יעזור לי? אני מחכה לכם מאתמול שתגיעו למקום'. לפי דעתי, האופנוע כבר מזמן בשטחים".

"התחושה היא שהגנבים יכולים לעשות ככל העולה על רוחם", מוסיפה התושבת. "אין פה מספיק שמירה וביטחון לתושבים. הם מסתובבים פה וגונבים רכבים ואופנועים מדי יום. איפה המשטרה שתסייר פה באופן קבוע?".

הרכב המסחרי שעליו הועמס האופנוע. צילום ממצלמת האבטחה: באדיבות תושב נוה גן

הגניבות בשכונת נווה גן מצטרפות לגל הגניבות בשכונת אם המושבות שלאחריהן פירסם שי שטרק, עוזר ראש העיר, פוסט ברשתות החברתיות: "בעקבות גל הגניבות שמתחולל בימים האחרונים בשכונת אם המושבות, ובהנחיית ראש העיר רמי גרינברג, שוחחתי עם סנ"צ ברק מרדכי מפקד משטרת פתח תקוה. העלתי בפניו את חומרת הנושא והוחלט כי תוגבר פעילות האכיפה גלויה וסמויה".

ממשטרת ישראל טרם התקבלה תגובה בנושא.