הילה בן שבת, אחראית דלפק מזכירות במחלקת הפריה חוץ-גופית במרכז הרפואי הלל יפה היא דור שני בבית החולים. אמה פאני לוי, שימשה במשך 24 שנים כוח עזר במחלקה פנימית. לוי היא דמות מיתולוגית בבית החולים. בשנה האחרונה פרשה לגמלאות, ולדבריה עבודתה חסרה לה מאוד. היא מתגעגעת לצוות העובדים, וכן  לטיפול בחולים.

בן שבת, 44, מספרת כי העובדה שהיא ממשיכה לעבוד בהלל יפה מותירה את אמה בתודעת בית החולים: "העובדה שאני שם זה בעצם להיות דור שני במקום, כי כל הזמן שואלים אותי מה שלום אמא, מוסרים דרישת שלום ומדברים אתי עליה וזה חשוב לה. אמא היא חברה'מנית ואין אף מחלקה, אנשי צוות או סניטרים, שלא מכירים ואוהבים אותה".

פאני לוי והילה בן שבת. "זכות לעבוד עם הילדה שלך" | צילום: אלעד גרשגורן

בן שבת החלה את הקריירה שלה בהלל יפה בתפקיד של אמה פאני: "במשך ארבע שנים שימשתי ככוח עזר במחלקת ילדים", היא מספרת, "ראיתי איך אמא שלי אוהבת את העבודה, ואיך זה עושה לה טוב לתרום ולתת מעצמה. אני משערת שהעובדה, שהיתה לי גם דוגמה בבית, משכה אותי לכיוון הזה".

לתפקידה במחלקת הפריה חוץ-גופית, בן שבת מרגישה חיבה עמוקה: "המחלקה הזאת רגישה מאוד. זה מקום שעוזר לנשים להביא ילד לעולם, ולכן יש פה רגישות גבוהה. המטופלות שלנו מגיעות מכל האזור, מהמשולש, מהשרון ומהשומרון, ולתחושתי זה מקום קסום מאוד, מכיוון שהוא עוסק בבריאה, בחיים חדשים".

הילה בן שבת: "במשך ארבע שנים שימשתי ככוח עזר במחלקת ילדים. ראיתי איך אמא שלי אוהבת את העבודה, ואיך זה עושה לה טוב לתרום ולתת מעצמה"

אף על פי ששתיהן עבדו במחלקות שונות ושימשו בתפקידים שונים, יצא להן להתראות מדי פעם במסגרת העבודה: "הצוות שלה מכיר אותי, כמובן", אומרת בן שבת, "ויש גם אינטראקציה בין המחלקות. אם אני צריכה להחתים איזה רופא במחלקה שלה, אז אני ניגשת לשם, ואז יוצא לי לראות אותה לכמה דקות, וגם אם היא עוברת בדרך היא עוצרת לומר שלום".

לוי מספרת מצדה, כי שמחה מאוד כשבתה נכנסה לעבוד בהלל יפה: "להילה יש נשמה מעניקה, וזה מתאים מאוד, לה לעבוד בסביבה כזאת. מובן, שכאמא גם שמחתי שהיא תהיה לידי, זאת זכות שאין לכולם, לעבוד עם הילדה שלך ולראות אותה פתאום במהלך יום העבודה".