אמיר ימין בן 37, הקים בשנת 2008 את 'מפלגת הצעירים' מתוך האמונה- לתת מענה 25 אלף צעירים המתגוררים בעיר. ימין נולד בחדרה ולמד בבית ספר היסודי אחד העם ובתיכון חדרה, בעל תואר ראשון במנהל עסקים עם התמחות בחשבונאות מטעם המסלול האקדמי במכללה למנהל וסיים בהצטיינות לימודי תעודה מטעם מועצת רואי החשבון. בעל תעודת הוראה ומורה מוסמך מטעם משרד החינוך. בעבר כיהן כרכז תרבות ופנאי במרכז הצעירים העירוני, כמנהל פרויקטים בבתי ספר תיכוניים וכמדריך מדריכים צעירים והיום הוא עומד בראש משרד רואי חשבון במרכז חדרה שבו הוא מעסיק כ-20 עובדים.

"אני לא מתבייש להגיד, שאפשר גם להעתיק מהצלחות של אחרים" אמיר ימין. (צילום: איתמר רותם)

-
ספר לנו איך הגעת לפוליטיקה?
"תמיד עניין אותי להשפיע לשנות, וזאת כדי שנוכל להיות במקום טוב יותר. הייתי ממקימי מרכז הצעירים העירוני שהיה אז ברחוב הרצל 69 ורק לפני שנה הוא עבר לרחוב הנשיא. בעבודתי כרכז הייתה לי מטרה לדאוג לצעירים. במרכז נתנו הכוונה לתעסוקה, הכוונה לתחומי לימוד ובנוסף ארגנו פעילויות חברתיות לשיפור העיר כמו צביעת מגרש הכדורגל, גם הפקנו מסיבות מחוץ לחדרה, במושבים ובקיבוצים מסביב, כי בחדרה לא היה כלום. אם הזמן הבנתי שמרכז הצעירים לא יכול היה  לתת מענה ראוי למען תנועת הנוער והזוגות צעירים, הכוח האמיתי הוא במועצת העיר. ראיתי שהצעירים מאבדים אמון במערכת, במיוחד כשיש בחדרה בערך 25000 תושבים הנחשבים צעירים, כלומר עד גיל 39, ואחוז ההצבעה שלהם היה מאוד נמוך, ולכן בשנת 2008 בסמוך לבחירות החלטתי להקים מפלגת צעירים שהיא תנועה א-פוליטית של צעירים שרק מייצגת את התושבים ולא את המפלגות בשלטון. בבחירות הראשונות הצלחנו להיכנס עם מנדט אחד למועצה ובבחירות 2013 היינו קרובים ל-2 מנדטים"

מדוע התחלת באופוזיציה ואז עברת לקואליציה?
"
כשאתה נבחר עם מנדט אחד למועצה, אתה האחרון ששמים לב אליו בבניית הקואליציה, הקואליציה הוקמה גם בלעדי, אבל אחרי שראש העיר ראה את תפקודי בוועדות השונות ואת הפעילויות שאני מנסה לקדם, הוא הציע לי להצטרף לקואליציה".

מה תפקידך במועצת העיר ?
"
בתור חבר מועצה אני חבר במספר וועדות, חבר דירקטור בחברה לתיירות, מחזיק תיק הצעירים, חבר ועדת תכנון בנייה. רוב ההחלטות נעשות בישיבה בוועדות, לפעמים שואלים אותי, אמיר, למה אתה כל כך שקט בישיבות מועצת העיר? אנשים לא מבינים שבמועצה רק מצביעים כן או לא על החלטות שנעשו כבר בוועדות, המלחמה האמתית נמצאת בוועדה, מי שבא לצעוק בישיבות מועצה זה בעיקר להצגה. בוועדות אני מנסה לקדם את עניין החינוך בעיר, שיהיה לנו גם מרכז אקדמי בחדרה, יש פרויקטים שאני מנסה לקדם כמו הקמת פינת חי וליטוף, הקמת גן ציבורי עם פינת החתלה בשכונת קלרין, קידמתי את הפרויקט של הפיתוח בשדרות הרצל מתחיל בקרוב. אני רוצה להביא מתקנים לתוך הפארקים, למשל בשכונת הפארק, לא להשאיר פארק שהוא רק ירוק מדשא אלא להכניס לתוכו תוכן. אני מנסה להשיג גם תקציבים ממשלתיים לכך, בעבר נפגשתי עם השרה גילה גמליאל על מנת שתזרים עוד תקציב ממשלתי למרכז הצעירים שיוכלו להעסיק עוד עובד . בפגישה עם יובל שטייניץ ביקשתי שיתקינו אמצעים נוספים לירידת זיהום האוויר בתחנת הכוח. בפגישה עם חברת הכנסת שירן השכל שהיא חברה בוועדת הפנים והגנת הסביבה בדקנו איך אפשר לקבל סיוע ממשלתי להקטנת הזיהום בנחל בפארק נחל חדרה על מנת שבעתיד נוכל לפתוח פינה להשכרת סירות שם. תחום הסביבה מאוד חשוב לי, ואני פועל לטיפוח הגנים בעיר, בגינון ובתאורה, העיר חדרה צריכה להיות יותר מוארת בערבים".

"אני רוצה שכרטיס התושב ייתן הנחות מיוחדות לקונים בחדרה, המטרה לקדם את העסקים בתוך העיר ואת הקניות בתוך העיר של תושבי העיר"(צילום: איתמר רותם)

-
יש לך רעיון חדש שאתה רוצה לקדם?
"כן, אני רוצה שכרטיס התושב ייתן הנחות מיוחדות לקונים בחדרה, המטרה לקדם את העסקים בתוך העיר ואת הקניות בתוך העיר של תושבי העיר. צריך לבדוק את המנגנון לעסקים שיתנו הנחות לתושבי העיר יקבלו מהעירייה עזרה, אם זה בארנונה או בתחום אחר כך שיהיה שווה להם לתת את ההנחות למחזיקי כרטיס תושבי העיר".

מאיפה אתה לוקח את הרעיונות לשיפור העיר ?

"אני לא מתבייש להגיד, שאפשר גם להעתיק מהצלחות של אחרים. אם אני רואה איזה מיזם או פרויקט שהצליח בעיר אחרת בארץ או בעולם, אני אנסה להביא את זה גם לחדרה."