רב סרן א' ורב סרן ע' הם זוג נשוי וקצינים בצבא הקבע, שניהם בני 32 והם מתגוררים בחדרה. לראשונה נפגשו בשנת 2009 במכללה הבין זרועית לפיקוד ומטה בקורס משותף בו למדו ביחד, וזאת למרות שכל אחד מהם שירת בבסיס שונה לחלוטין.

כעבור שלוש שנים מאז נפגשו והכירו, הם התחתנו ועברו להתגורר בחדרה. כיום כבר  יש להם שני ילדים והם מתמרנים בין הקריירה הצבאית לבין גידול הילדים וחיים משותפים.

הזוג הסודי מחדרה | צילום עצמי

רס"ן א עלתה לארץ מאוקראינה בגיל 10 והתגוררה בקריית מוצקין, בתיכון למדה במגמת פיזיקה, כימיה וערבית וסיימה בהצטיינות. עוד לפני הגיוס הייתה במיונים לאולפן תרגום של 8200 שנחשב לאולפן האיכותי ביותר ללימודי ערבית. במרץ 2004 התגייסה רשמית לאגף המודיעין, ושירתה כמתרגמת ביחידת המודיעין 8200.

במאי 2005, אחרי שנה בתפקיד יצאה לקורס קצינים ולאחר מכן חזרה לבסיס לפקד על מתרגמים. בהמשך יצאה לשנתיים לימודי מזה"ת ומדעי המדינה וכשחזרה חזרה  לפקד על מחלקת מתרגמים זאת עד 2013. בזמן הזה גם הכירה את בעלה ע', איש מודיעין בעצמו. לאחר מכן התמנתה לתפקיד ראש מדור ביחידה כשב 2016 הגיעה לתפקידה הנוכחי כמפקדת בחצב – יחידה ב8200 בה מקור האיסוף המודיעיני מגיע מקורות גלויים.

רס"ן ע' נולד בפרדס חנה, התגייס ביולי 2003 לקורס טיס, אבל נשר עקב סיבות רפואיות. בשנת 2004 הגיע ליחידת דובדבן ובגלל אותן סיבות רפואיות עבר מתפקיד לוחם לתפקיד מודיעיני ביחידה. מיד לאחר מכן יצא לקורס תיעוד מבצעי של חטיבת דובר צה"ל והקים בדובדבן חוליית תיעוד מבצעי. בשנת 2005 יצא לקורס קצינים, בדיוק בזמן זה שהתה גם א' בקורס הקצינים, אך למרות ששהו באותו בסיס, הם לא נפגשו.

בסיום קורס הקצינים שובץ  ע' כקמ"ן גדוד בחטיבה 401, שם שירת במשך שנה, כולל במהלך מלחמת לבנון השנייה. התפקיד הבא שעשה היה ע' קמ"ן בנימין, בתפקיד הזה הרגיש שהוא באמת מגן על המדינה. לאחר מכן יצא לחופשה בת כמספר חודשים וטייל במזרח, שלקראת סוף הטיול קיבל מייל המבשר על קבלתו למכללה לפיקוד טקטי ובקשה לחזור לארץ. ע' למד לתואר במדעי המדינה ומנהל עסקים ובמקביל למד  במכללה הצבאית ולאחר מכן הגיע למודיעין פיקוד צפון, שם שירת במספר תפקידים מודיעיניים משמעותיים. כיום רס"ן ע משרת כבר תקופה ארוכה כמ"פ השלמת קורס קמ"נים גדודיים.

על השילוב בין קריירה צבאית לחיי משפחה מספרת א': "אני ובעלי נכנסנו לקשר כבר כשהקריירות הצבאיות שלנו היו בעיצומן. שנינו אנשים שמאוד מאמינים בצבא ומתכננים להישאר ולהתמקד בו עוד הרבה שנים. יש לנו שפה משותפת שממש מאפשרת את השילוב בין השניים. כדי להצליח לתמרן בין הכל, יש לנו גיבוי מלא אחד לשני. שמחה להגיד ששנינו מגשימים את החלומות שלנו, את הקריירה שלנו ובמקביל מצליחים לתחזק משפחה יפה ובריאה".

על ההיכרות שלהם ע' מספר "למרות שכל אחד מאיתנו שירת בבסיס אחר, נפגשנו לראשונה בקורס במכללה הבין זרועית לפיקוד ומטה בבסיס באזור גלילות. לאחר כשנה כבר עברנו לגור ביחד. גרנו בנהריה כי שירתתי בצפון וא' יצאה ללימודים באוניברסיטת חיפה. לאחר קצת יותר משנתיים של קשר הצעתי לא'  נישואים בטיול בצפון. תמיד התאמנו את עצמנו למסגרת, כולל אזור המגורים ואת הפגישות שלנו".

את חדרה שניהם אוהבים, א' מספרת: "אנחנו מאד אוהבים את העובדה שהיא מוקפת אזור כפרי וגם יש לה חוף ים משלה." ומוסיפה "אני גם מאד מרוצה מכך שבעיר יש מוסדות חיוניים בהישג יד- בית חולים ציבורי, ביטוח לאומי (סניף גדול), סניף דואר גדול ונגיש, מס הכנסה, קופות חולים מכל הסוגים. הדיגיטציה של העירייה מאד נוחה לי בתור אשת צבא עסוקה, ולכן את כל הפעולות אני מבצעת באינטרנט".  

הזוג הסודי מחדרה | צילום עצמי

א' מודה שסיבה מרכזית שהם גרים בחדרה היא מפני שההורים של ע' מתגוררים בעיר ועוזרים רבות בגידול הילדים: "אנחנו מסתכלים שבוע מראש על האילוצים שלנו ודואגים לעשות לוח זמנים שכולל פיזור ואיסוף של הילדים כאשר יש לנו עזרה מההורים של ע'. אנחנו מסתכלים על השבוע ודואגים שיהיה זמן איכות עם הילדים לאורך השבוע".

ע ' אומר שהם רואים בעבודתם ושירותם בצבא שליחות ומשימה לאומית. "כל יום אנחנו מקבלים סיפוק אדיר ממה שאנחנו עושים ולכן אין סיבה לשים לזה תאריך תפוגה כלשהו, כל עוד ההרגשה של הסיפוק נשארת אנחנו נישאר בצבא, ושנינו בהחלט שואפים להתקדם ולעשות תפקידים שמידת האחריות בהם גדולה וחשובה".

למרות שהם בני אותו גיל ואותה דרגה, שניהם מציינים שאין ביניהם תחרות כלל וכלל, וברור להם שכל אחד מבשיל עם הקריירה שלו בדרך שלו. "אנחנו מאד תומכים אחד בשני, מדברים על המון דילמות מקצועיות ומנסים לפתור אותן בחשיבה משותפת." מוסיף ע' ומסביר " שנינו אוהבים את שני המרכיבים המרכזיים בתפקידים שלנו בצבא כאשר לשני המרכיבים יש משקל זהה: האחד זו העבודה עם אנשים, שנינו מפקדים שרואים חשיבות בהובלת האנשים שלנו, בפיתוח שלהם ובהצבת אתגרים  שיממשו את היכולות שלהם.

"אנחנו מתמלאים סיפוק רב כאשר רואים חייל או חיילת שלנו מצליחים במקום שבו לא הצליחו קודם ומצד שני יש גם את העשייה המודיעינית שבה יש תעלומות וחידות יומיומית שמספקות ריגוש, אנחנו אוהבים להרכיב את הפאזל המודיעיני ולנסות למצוא את החלק הנעלם".

א' מנסה לסכם  את מצבם הנוכחי: "שנינו התחלנו עכשיו תפקידים חדשים, אז עוד מוקדם לסכם אותם. נראה לי שבעוד ע' מעדיף לעבוד על המודיעין של הדרג האופרטיבי-טקטי, אני מעדיפה לעבוד על המודיעין האסטרטגי, אבל לא מן הנמנע שבתפקידים שונים נגיע כל אחד לתחום אחר וזה לא ירתיע אותנו, אלא דווקא יאפשר לנו לעזור אחד לשני להבין יותר טוב מה נדרש בתפקיד. שנינו רואים את עצמנו מתקדמים במערכת הצבאית  לתפקידים בכירים יותר ומפתחים מיומנויות ויכולות חדשות".