ריצה | צילום: איתמר רותם

פעילות ספורטיבית כגון ריצה או  הליכה מהירה חשובות כדי לשמור על אורח חיים בריא אך לא כולם אוהבים ללכת על הליכונים חשמליים בחדרי כושר ויש רבים המעדיפים לרוץ באוויר הפתוח בחוץ. במיוחד בימי הקיץ, מקשה עומס החום לרוץ בשעות היום, בנוסף לכך, רוב האנשים מתפנים לפעילות ספורטיבית רק אחרי שעות העבודה ולכן מיינט ממליצה על חמישה מסלולים ברחבי העיר בהם יש מדרכות רחבות ואיכותיות, תאורה ודרך מישורית נוחה לריצה מבלי להסתכן מול התנועה.

מערב העיר 

כבר לפני שנה החלו לבנות את הטיילת בגבעת אולגה, תהליך שאמור להסתיים בערך עוד כשנתיים. כחלק מהפיתוח הראשוני כבר הרחיבו את המדרכות , הוסיפו מסלולי אופניים, עמודי תאורה, גינון כך שניתן לרוץ וליהנות מבריזה המגיעה מהים. המסלול מתחיל בכיכר בצמוד לחניון הצפוני של כפר הים ומסתיים היכן שנגמרת הסלילה, היכן שהטיילת תסתיים בעתיד. מדובר במרחק של כקילומטר ו250 מטר, כך שריצת הלוך וחזור תהיה שקולה ל2.5 ק"מ.

לאורך טיילת גבעת אולגה | צילום: איתמר רותם

מרכז העיר

יחד עם פתיחת הקניון החדש "מול החוף וילג'" נסללה לצד כביש הגישה גם מדרכה חדשה ורחבה, הכוללת גם מסלול אופניים. אפשר להתחיל בקניון ועד הכיכר המפנה לכניסה, משם אפשר להמשיך דרך גשר אריאל שרון ולהתגבר על עלייה מתונה וקצרה שבסופה ירידה המובילה כל הדרך אל תחנת הרכבת.  מי שמעוניין במסלול, יכול לחנות בקלות ברכבת (בשעות הערב, אין במקום מצוקת חנייה) או לחנות בקניון ולרוץ את המסלול הלוך וחזור, סה"כ מדובר 3.8 ק"מ. אם אתם מעוניינים לקצר ולוותר על גשר אריאל שרון, המרחק מהקניון ( מאזור תחנת הדלק סונול) ועד הכיכר עומד על קילומטר, הלוך חזור יספק לכם מסלול ריצה של 2 ק"מ.

לעבר קניון מול החוף | צילום: איתמר רותם

מרכז- מזרח העיר

לאורך רחוב משמר הגבול, מהכיכר הנפגשת עם רחוב הירדן, ועד הכיכר עם רחוב הפרדס, יש כקילומטר מרחק, עם עלייה מתונה בסמוך לאקופארק ומספר מעברי חצייה קטנים, אך לאלו שגרים ברחוב ולא רוצים לרוץ באקופארק הסמוך, מדובר במסלול של 2 קילומטר הלוך וחזור.  לרוצים להרחיב, אפשר להתחבר למסלול הבא.

לאורך משמר הגבול | צילום איתמר רותם

מזרח העיר

רחוב הפרדס, מהכיכר בה נפגש עם רחוב משמר הגבול ועד לחצי מדרך שמעון פרס, שבחלקה הראשון יש מדרכה רחבה המאפשרת ריצה בטוחה ובהמשכה יש רק שוליים צרים ולנוכח מהירות כלי הרכב העוברים במקום, לא מומלץ להמשיך מהנקודה בה נגמרת המדרכה. אורך המסלול, מהכיכר ועד חצי משמעון פרס הלוך וחזור, עומד על כ2 קילומטר.

לאורך רחוב הפרדס | צילום: איתמר רותם

מזרח צפון העיר

דרך ארבע האגודות, או כפי שרוב הציבור מכיר בשמה הקודם, דרך יוליאנה. נפתחה רק לאחרונה ואפשר לנצל אותה גם לריצה, הדרך מוארת ומכיוון שאיננה צמודה לבנייני מגורים, מעטים מאוד האנשים המנצלים בה את המדרכה. אורכה, כולל החיבור המואר לשכונת דניה, הוא קילומטר ומאה מטרים, ריצת הלוך חזור, מתחילת החיבור עם שכונת דניה, עד הכיכר עם רחוב צה"ל וחזור הוא בערך כ2.2 ק"מ. ניתן כמובן גם לרוץ בכיוון ההפוך, להחנות את הרכב במתחם המיקס המשופע בחנייה ולבחור בכיכר ברחוב צה"ל כנקודת ההתחלה.

לאורך ארבע האגודות יוליאנה | צילום: איתמר רותם