עונת החתונות כבר בעיצומה אבל כשנותרו עוד כחודשיים לפחות עד לתום העונה הרישמית של הטבעות ושבירת הכוסות, אפשר בכיף לדבר על המקומות שיעשו לכם טוב בצילומי החתונה - ביום המרגש עצמואו אפילו כהכנה להזמנה. 

בחדרה יש המון לוקיישנים מדהימים וטבעיים (כן, כן) שאפשר לקפוץ אליהם עם הצלם או הצלמת לפני שמגיעים לאולם. אנחנו קיבצנו לכם 5 מקומות כאלה, אבל יש כאמור עוד ששווה לבדוק. 

רומנטיקה בת מאה - גן המייסדים

גן המייסדים הוא הגן הראשון של העיר חדרה, הוקם עוד בשנת 1911 כאשר אהרון אהרונסון נטע בו מספר גדול של עצי סרק ובהם שדרה גדולה של דקלי וושינגטוניה חסונה. למעשה, באתר הגן היתה משתלה של אהרון אהרונסון, שהפכה לשלוחה של חוות הניסיונות החקלאית שהקים בעתלית. הגן נראה נהדר, מסלול הליכה לבן שסביבו עצים, בצידו ספסלי ישיבה ובצמוד אזור הבריכות, שאמור לסמל את ביצות חדרה בעבר.  הגן הוא פנינה בלב העיר.

גן המייסדים (צילום: איתמר רותם)

פארק נחל חדרה

 אז זה לא בדיוק הגשר הקלאסי מעל נהר קוואי ולא חלק מספרו הרומנטי של וולר "הגשרים של מחוז מדיסון" אלא בסה"כ גשר מעל נחל חדרה, אך בכל זאת, הגשר הלבן שנחנך רק בתחילת 2014, מהווה נקודת תצפית נפלאה אל הנחל הנשפך לים ואל כל סביבת פארק נחל חדרה. מקום נהדר לעצירה בטיולים רגליים וטיולי אופניים.

מבט לילה מהגשר (צילום: איתמר רותם)

שמורת גדור

ברגע שנכנסתם רגלית לשמורה (יש שם גדר שלא מאפשרת כניסת רכבים, אך יש חניה מסודרת) תראו משמאלכם ומימנכם שני רכסי כורכר, שהרכס הצפוני, הגבוה יותר מימין, הוא היעד שלכם.

הטיפוס לא מסובך (מלמטה זה נראה יותר קשה) את הדרך חזרה רצוי לעשות בנחת לאורך החוף, שם תעברו דרך מפרצונים קסומים. הכניסה לחוף משולב בקטעים סלעיים וקטעים חוליים המאפשרים כניסה לבריכות טבעיות שנוצרו בתוך הים. 

סלפי על ראש רכס הכורכר (צילום: איתמר רותם.)

קצת צבע - גבעת הצבעוניים

כדי להגיע אל גבעת הצבעונים ניתן לחנות ברחוק שפק (באזורים שבו הוא גובל עם רחוב גפנוביץ ורחוב הלוי). משם לצאת לשדה להליכה קלה של 10 דקות בשביל לכיוון דרום העולה במתינות אל גבעה שעליה מרוכזים בצפיפות עצים רבים. בהגעה לגבעה זו, ממש בתחילת קו העצים, יש לפנות ימינה (מערב) ולהתחיל לרדת עם השביל (כיוון הכביש הראשי- שמעון פרס) ואחרי 2-3 דקות משמאלכם, תתגלה גבעה קטנה שבה מרוכזת פריחה נהדרת של כלניות.

בכניסה למתחם יש שלט שעליו רשום "גבעת הצבעוניים" המעיד שאכן הגעתם למקום הנכון. נכון, אין שם פריחה כל השנה, אך עדיין זאת נקודת טבע ירוקה במרחק הליכה.

גבעת הצבעוניים (צילום: איתמר רותם)

 הרכס ההיסטורי בחוף אולגה

הרכס נמצא בצידו הצפוני של חוף כפר הים, ומשקיף מצדו הדרומי  אל  חוף כפר הים ואל ביתה ההיסטורי של אולגה חנקין (שם פועלת כיום מסעדת חנקין) ומצדו הצפוני משקיף אל כל רצועת החוף הארוכה של חדרה עד פארק נחל חדרה ותחנת הכוח אורות רבין . אל הרכס ניתן להגיע עם רכב  דרך שביל כורכר מצידו הצפוני של כפר הים, אך יש להיזהר שלא ליפול ממנו אל המים חלילה. 

הרכס שליד כפר הים. נקודת נוף מדהימה | צילום: איתמר רותם