המבורגר עסיסי (צילום: איתמר רותם)

אוהבים המבורגר? אם לא הספקתם לשמוע עד עכשיו, היום (28/5) הוא יום ההמבורגר הבינלאומי. אין אחד שלא מכיר אותו אבל בשביל הפרוטוקול נציין כי תחילת דרכו של ההמבורגר היתה דווקא עוד בימי ג'ינגיס חאן.

קראו גם >> ניגוב חגיגי: מה חושבים הסועדים על החומוסיות של חדרה

המונגולים הטטרים, נהגו לרכך את הבשר שלהם מתחת לאוכפים של הסוסים שעליהם דהרו, כשאותם טטרים כבשו את מוסקבה, החלו הטבחים בעיר להכין את הקציצה בנוסח דומה לטטרים, שם היה ידוע כ"סטייק טרטר": קציצה עגולה מבשר בקר נא. במאה ה-15 הביאו מלחים גרמניים אוכל זה לגרמניה לעיר המבורג, שם המציאו גרסה מטוגנת או צלויה של הקציצה ומכאן שמו.

בחדרה ישנן כמה וכמה מסעדות בהן ניתן להתענג על הקציצה העגולה, בעזרת הרשת החברתית ואופציית הדירוג והביקורת של גוגל, בדקנו מה חושבים הסועדים על ההמבורגרים בחדרה.

להפתעתנו, מצאנו שיוון מוחלט בין המסעדות המובילות בעיר, ולכן, אחרי הסקירה הבאה, נותר רק לשאול אתכם, איזה בורגר אתם הכי אוהבים בעיר?

סניף בורגרים חדרה (צילום: איתמר רותם)

בורגרים Burgerim ( הלל יפה 11 חדרה)

לפי הדירוג, הם הפופולריים ביותר בעיר וקיבלו כ79 ביקורות עם הציון הממוצע 4.3 . הם נמצאים במרכז העיר ממש  מול העירייה באזור בו נמצאות מסעדות רבות ומגוונות.

בורגרים היא רשת ארצית ועל הסניף שלה בחדרה כתב גל עוז: "שרות מצוין מאוד ההמבורגרים טעימים מאוד, אכלתי בכמה סניפים וזה הסניף הכי חזק שלהם ממליץ בחום ואהבה, ישבתי בפנים נתנו לי תחושה של בית פינקו אותי והיו חמודים מאוד".

ביפבורגר חדרה (צילום: איתמר רותם)

ביפבורגר חדרה (מלחמת ששת הימים 10, חדרה)

במסעדת ביף בורגר מתמחים בצליית המבורגר ומעניקים לקציצת הבשר העסיסית כבוד של מלכים, כמו באמריקה, כך לפחות כתוב באתר המרשים של המסעדה, אך גם רוב החדרתיים מסכימים לקביעה ויותר מ40 מבקרים נתנו למסעדה את הציון הממוצע 4.3 כוכבים.

שיר שימשי, סיכם בחיוב: "מקום מדהים וטעים אווירה כייפית ועובדים מצוינים"

בסט בורגר חדרה (צילום: איתמר רותם)

בסט בורגר (שדרות רוטשילד 38, חדרה)

בסמוך לקניון "לב חדרה" נמצאים בסט בורגר, אמנם, אין עליהם ביקורות רבות בגוגל, בסה"כ רק חמישה אנשים כתבו את חוות דעתם על המקום, אבל, כולם נתנו לבסטבורגר את הציון המקסימלי האפשרי, 5 כוכבים, וכעת זה הממוצע הגבוה ביותר שמסעדה כלשהי יכולה לקבל. בביקור במקום התברר כי המקום למכירה, לכל מי שחולם להפעיל המבורגרייה. 

"שמונה" חדרה (צילום: איתמר רותם)

שמונה 8eight  (הנשיא 59, חדרה)

הסניף החדרתי של הפרוייקט המצליח של השף הנודע מושיק רוט, שפתח רשת מזון מהיר ברחבי הארץ המבוססת על מחיר בסיסי של 8 ₪ למנה כשארוחה עסקית בסיסית הכוללת גם משקה עולה 26 ₪. למרות המחיר הזול, הביקורות ברובן המכריע מצוינות, וכ35 מבקרים העניקו למקום את הציון הממוצע של 4.3 כוכבים.

תמר שפיגל המליצה וכתבה: "מקום נחמד מאוד לארוחת צהריים עם ילדים. מחירים נוחים לכל כיס ומנות בגודל בינוני, כך שאוכלים בדיוק במידה ולא זורקים אוכל. ממליצה בחום!".