בין המצטיינים בקרב חיילי צה"ל ישנם שני תושבי חדרה נוספים שקיבלו אותות הצטיינות של קצין משטרה צבאית ראשי לכבוד העצמאות. 

רב"ט איתי צאיג מחדרה המשרת כסמל מחלקה בפלוגת לוחמי מעברים. תפקידו של איתי הוא לדאוג לסדר ולמשמעת של המחלקה שלו, ואף להיות אחראי על הפן הלוגיסטי והרפואי של כל הפלוגה.

רב"ט איתי צאיג (צילום: דו"צ)

איתי התגייס במרץ 2017 ועבר מסלול של לוחמי מעברים. בהמשך יצא לקורס מפקדים וחזר כמ"כ בפלוגה. לאחר שני מחזורים כמפקד, במרץ האחרון איתי התחיל את תפקידו החדש בתור סמל מחלקה.

"אני מאוד מרוצה מהתפקיד, למרות שהוא מאוד מאתגר ובא עם המון אחריות אבל מפה השמיים הם הגבול, אם אין ספר שאני רוצה להתקדם", הוא אומר. על ביצוע תפקידו בצורה הטובה ביותר איתי קיבל את תעודת ההצטיינות היוקרתית.

סג"ם יקיר שגן מחדרה, המשרת כמ"מ בפלוגת הליווים בכלא 4, נבחר גם הוא להיות מצטיין קצין משטרה צבאית ראשי לכבוד יום העצמאות.

פלוגת הליווים אחראית על ניוד כלואי צה"ל מבסיסי הכליאה, ליעדים שונים ברחבי הארץ. כמ"מ בפלוגה יקיר אחראי על ביצוע משימות הליווי היום יומיות מבחינה מקצועית ופיקודית כאחד.  

סג"ם יקיר שגן (צילום: דו"צ)

הוא יוצא למשימות ליווי רגישות או משימות הכוללות מספר רב של כלואים. "מבחינתי המשימה הגדולה ביותר שלי היא השמירה על בטיחות החיילים, בעקבות ריבוי הנסיעות מדובר במשימה לא פשוטה שמצריכה ליווי מקצועי ונכון", הוא מספר.

יקיר התגייס באוגוסט 2016 לחיל המשטרה הצבאית. עם סיום הטירונות הוא שובץ כמפקד ליווים בכלא 6. הוא הצטיין בתפקידו אך נתוניו לא היו מתאימים לקצונה.

הוא לא ויתר ולאחר תהליך ארוך הצליח להגיע לבה"ד 1 על תקן חריג. לאחר סיום ההשלמה החילית שובץ בתפקידו הנוכחי. "אני מאוד מרוצה מתפקידי, יש סיפוק גדול בלסגור מעגל ולפקד במקום ממנו באת", הוא אומר.

יקיר הגיע ממשפחה עם הסטוריה מכובדת בחיל המשטרה הצבאית: אמו הייתה בוגרת קורס סמלים ושימשה כסמלת שיטור בבסיס משטרה צבאית שרון.