צוף רייף בשירות (צילום: דובר צה"ל)

עוד חודשיים נשארו לסמ"ר צוף רייף לשרת גבעתי. צוף שגדל בשכונת נווה חיים, למד בתיכון חדרה משרת כבר יותר משנתיים וחצי כלוחם חי"ר בחטיבת גבעתי.

מאז ילדותו סבו, איתן בנדרלי, חדרתי ותיק במיוחד, סיפר לו על ימיו כלוחם במלחמת העצמאות, מ"פ בששת הימים וסמג"ד ביום הכיפורים. הסיפורים של סבא דרבנו אותו לשירות הקרבי ואף את אחיו שכיום טירון בהנדסה הקרבית.

"הגעתי לגבעתי אחרי שמילאתי את השרות בחטיפה בעדיפות הגבוהה ביותר במנילה( טופס הבקשה הטרום-צבאי)", מספר צוף וממשיך: "חיפשתי להיות לוחם חי"ר בחטיבה טובה, איכותית שאוהבת לעבוד קשה אך בצניעות ולכן בחרתי גבעתי בכלל וגדוד רותם בפרט.

צוף רייף (צילום: דובר צה"ל)

"התגייסתי בנובמבר 2015 כך שאני משרת כבר שנתיים וחצי, משתחרר בקיץ הקרוב. לאחר תקופת המסלול עליתי לפלוגה המבצעית ולאחר כשנה וחצי עברתי לחפ״ק סמג"ד בגדוד. יש לי בן דוד יחד איתי בגדוד שנמצא כרגע בקורס מ"כים ואח בטירונות הנדסה קרבית".

סבא של  צוף , איתן בנדרלי, שנולד במושב בית שערים אבל כבר קרוב ל-60 שנה מתגורר בחדרה, לחם בכל מלחמות ישראל ממלחמת השחרור והלאה. על אף ששכל את אחיו הצעיר עוזי בנדרלי חלל פלחה"ן צנחנים, בשירותו בצבא בתותחנים איתן יצא לקורס קצינים. צוף מודה שסיפוריו של סבא מתקופתו כלוחם, היוו חלק גדול מהמוטיבציה שלו לשרת כחייל קרבי.

הדבר האהוב על צוף בשירות זה החברים. "כשחוזרים ביום ראשון לשבוע, שבועיים ולפעמים אף שלושה, החברים הם אלה ששומרים איתך יחד על האווירה הטובה ומצב רוח מרומם ורק כך אפשר להמשיך לעמוד בצורה הטובה ביותר במשימות המאתגרות אותן אנחנו מקבלים".

צוף רייף (צילום: דובר צה"ל)

הוא מוסיף ואומר: "הדבר הקשה ביותר בשירות הוא סגירות שבת, במהלך השבוע הזמן עובר במהירות אך שמגיעים לסוף השבוע והאווירה נהיית שונה קשה מאוד להיות רחוק מהמשפחה, מהאוכל של אמא, מהחברים וכמובן מהחברה שלי, איתה אני נמצא בזוגיות רוב שירותי הצבאי והיא דואגת לתמוך בי  מרחוק כשקשה".

בזמנו הפנוי בסופי השבוע נוהג צוף ללכת למשחקים של הפועל תל אביב בכל הענפים ומודה שבשבוע הבא, כשהפועל ת"א תשחק מול הפועל חדרה, הוא בהחלט קרוע.

כשצוף מגיע הביתה הוא  אוהב לשבת  מול הים בחופים הקטנים בין המפרצונים של שמורת גדור, לבלות עם חברים וכמובן להשלים שעות שינה. עוד חודשים ישתחרר ומיד אחרי המבחן הפסיכומטרי, הוא יצטרך להתמודד עם הבעיה הבאה...דרום אמריקה או אוסטרליה?