מתחם המזון במול החוף | צילום: איתמר רותם

חבר מועצת עיריית חדרה, שי ברכה, מותח ביקורת על חלק מחבריו לקואליציה, בעקבות התנגדותם לחוק עזר לפתיחת עסקים בשבת. "הציבור ישפוט אתכם בבחירות הקרובות, והציבור יעניש את אלה שבגדו בו", אמר.

ביום ראשון השבוע התקיימה ישיבת קואליציה. על סדר היום היתה הצעת חוק עזר לפתיחת בתי עסק בימי המנוחה. מדובר בהצעה שיזם ראש העירייה, צביקה גנדלמן, בסעיף, "פתיחת בתי עסק מסוג חנויות, קיוסקים וסופרמרקטים בימי המנוחה".

בשנת 2014 אישרה העירייה חוק עזר, שעל-פיו ייפתחו חלק מהעסקים בשבת. מדובר בעסקים כמו מרכזי ספורט, בתי עינוגים ובתי אוכל. חוק זה אוסר פתיחת חנויות ומרכולים. אחד הסעיפים בחוק קובע, כי ראש העירייה רשאי להתיר פתיחת בתי עסק, קיוסקים וסופרמרקטים בימי המנוחה, באישור מועצת העיר.

שי ברכה (צילום: לירן טטרו)

ראש העירייה גנדלמן, שמוביל מהלך לפתיחת חנויות ומרכולים בשבת, כינס את חברי הקואליציה לישיבה, כדי לשמוע את עמדתם בנושא. בהצעה לסדר ציין גנדלמן, כי על רקע צורכי הציבור בעיר, הוא מבקש להתיר פתיחתם של העסקים בשבת, וזאת באזורים מסוימים כמו: קו רצועת החוף, פארק אנרג'י, מתחם מיקס ואחרים.

חלק מחברי הקואליציה התנגדו להצעה, ואף ציינו, כי יצביעו נגדה בישיבה שתתקיים במליאת המועצה ב-17 באפריל. חלק ביקשו הבהרות וחלק לא הביעו עמדה.

חבר המועצה, שי ברכה, מרשימתו של ראש העירייה, מוביל מהלך לפתיחת עסקים בחדרה בשבת. השבוע יצא נגד חבריו בקואליציה, שמתנגדים לפתיחת עסקים בשבת. "הופתענו לגלות, כי חדוה יחזקאלי וצ'יקו וקנין מתנגדים להצעה. בעבר כולם אמרו לי שהגיע הזמן וצריך לעשות זאת, ובשעת השין נעלמו".

ברכה מאשים את המתנגדים להצעה, כי הם מושפעים ממניעים פוליטיים. "מי שיצביע נגד — הציבור ישפוט אותו בבחירות הבאות, ואני אזכיר לציבור את הבגידה", אמר.

חדוה יחזקאלי (צילום: פרטי)

חברת מועצת העיר חדוה יחזקאלי אמרה, כי הבוחרים שלה יודעים שהיא שומרת מסורת, ויודעים כי חדרה שומרת על סטטוס קוו זה 130 שנה. "אני בעד שמירה על סטטוס קוו. צריך לדעת שיש בחדרה מצביעים דתיים ומסורתיים, שיש לכבד אותם, ואני עושה את זה על פי צו מצפוני".

חבר המועצה צ'יקו וקנין אמר, כי לא מקובל עליו שחבר בקואליציה ידליף ויפרסם דברים שנאמרים בתוך ישיבה. "זה לא חוקי ולא מקובל להוציא דברים מתוך הישיבה, ואני מבקש הסבר מראש העירייה", אמר. וקנין ציין, כי הנושא לא נסגר, והקואליציה לא קיבלה החלטה. "אני אמרתי שאני מתנגד לחלק מהצעת החוק, וביקשתי הסברים, ואחרי זה אגבש את עמדתי".