תושב איזור חיפה (32) נעצר ביום ראשון לאחר שעל פי החשד חנק את בת זוגו, משך בשערותיה וגרם לה לחבלות בגופה. בעת שהשוטרים הגיעו לביתם וגבו עדות מאשה, הם הריחו ריח של סמים ושאלו את האשה לפשר הריח.

צילום: ShutterStock

האשה סיפרה להם כי בן זוגה נוהג למכור סמים ואף הצביעה על המקומות בהם הוא מחביא את החומרים האסורים. בחיפוש בדירה אכן מצאו השוטרים חומר החשוד כסם בכמות שלא לצריכה עצמית.

בן הזוג נעצר ובדיון המשפטי טען נציג המשטרה, רנ"ג שמעון תורג'מן, כי הסמים שנתפסו היו ארוזים בשקיות ניילון ומחולקים למנות. סניגורו, עו"ד רועי קרן, ביקש לשחרר את מרשו וטען כי הסמים לא שלו, ויש לחקור גם את האשה לעניין הסמים. לגבי החשד לתקיפה ציין עו"ד קרן כי בסך הכל היה ויכוח קולני בין בני הזוג על עניינים כספיים, ולמשטרה אין כל ראיה כי האשה נחבלה כתוצאה מהתקיפה.

שופט השלום, מוחמד עלי, האריך את מעצרו של הבעל ביום אחד, ובדיון שנערך ביום שני הציג רנ"ג תורג'מן, ראיות המעידות על החבלות שנגרמו לבת הזוג וביקש להאריך את מעצרו בשנית. הסניגור תהה כיצד המשטרה לא תיעדה יום קודם לכן את החבלות של האשה וטען כי היא גרמה אותם לעצמה. כמו כן טען עו"ד קרן כי מרשו הכחיש את התקיפה של בת זוגו גם במהלך עימות שנערך ביניהם.

החשוד ביקש מבית המשפט לשחררו לחלופת מעצר בהרחקה והודיע כי אין לו כוונה לחזור לחיות עם בת זוגו או לחדש עימה את הקשר.

השופטת סימי פלג-קימלוב האריכה את מעצרו של החשוד ביומיים נוספים. בהחלטה ציינה: "אני סבורה כי מתקיימת עילת מעצר, לרבות עילה של חשש לשיבוש הליכי חקירה".