מימין: שלט טרום גד אריאלי עם בוזגלו בראש. משמאל: אריאלי ביום הבחירות | צילום: איתמר רותם

שני מושבים מתוך 21 מקומות  קיבל הליכוד בבחירות האחרונות ביום שלישי שעבר וזאת, לעומת 3 מושבים על 19 מקומות שקיבלה התנועה בבחירות הקודמות.

יש רבים הרואים בכך כישלון מקומי של תנועה גדולה כמו הליכוד. גדי אריאלי שעמד בראש הליכוד, התמודד גם לראשות העיר וקיבל את הכי הרבה קולות לאחר גנדלמן, אבל אלו קולות ש"נזרקים לפח" בשיטת הבחירות הקיימת, לאחר שגנדלמן חצה את קו ה40 אחוז ונבחר להמשיך ולכהן כראש העירייה. 

חברים רבים בליכוד טענו שהקמפיין הקצר מדי של גד אריאלי הוא זה מה שעמד בעוכריו כדי להגיע להתמודדות בסיבוב השני מול גנדלמן ומאשמים בכך את הסכסוך הפנימי בתוך תנועת הליכוד, סכסוך שמהבוקר הוא כבר לא פנימי, אלא יצא באופן פומבי לציבור בפוסט שכתב ברשת החברתית  מספר 2 של אריאלי, שלמה בוזגלו.

מטה הליכוד בבחירות 2018 | צילום: איתמר רותם

לא היה צריך להיות חד עין, כדי להבחין ששלמה בוזגלו, שכיכב על שלטי הבחירות של מח"ל במשך חודשים טרום הגעתו של אריאלי הוצא משלטי הבחירות הרשמיים של אריאלי ונבחרת הליכוד שהופצו בכל העיר וכלל לא נראה שהיה שותף לקמפיין הבזק המתוקצב. עתה בוזגלו, החליט לחשוף את הצד שלו בסיפור, תוך שהוא חושף גם הסכמים פנימיים שהיו בתנועת הליכוד ואי סדרים לטענתו, שפגעו בו אישית. וכך כתב הבוקר בוזגלו:

"תושבי חדרה בוקר טוב.

השבוע הודיתי לכל מי שתמך בי וגם התחייבתי להביא את ניסיוני הציבורי והמקצועי לטובת התושבים. לצערי פוסט זה גרר מספר תגובות מתלהמות וניסיון לקעקע את האמת.

עובדות שהציבור צריך לדעת :

1.נבחרתי בבחירות דמוקרטיות לעמוד בראש רשימת מחל למועצת העיר.

2. דרשתי לקיים פריימריז לבחירת מעומד הליכוד לראשות העיר.

3.עתרתי על התנהלות מוסדות הליכוד וזו הייתה זכותי המלאה. חשוב להדגיש שעתרתי בסה"כ 6 פעמים כולל בית המשפט המחוזי ולא 34 פעמים כמו שמנסה לסלף ליאור אריה מאנשיו של גדי.

4.גם אני ועוד מעומדים ראינו בעצמנו כבעלי סיכויים גבוהים לא פחות מהמעומד שהוצנח. סקרי הליכוד הוכיחו זאת.

5.דחיתי מספר הצעות שהוצעו לי על ידי מוסדות הליכוד וזאת רק כדי להגדיל את כוחה של סיעת הליכוד ולא ראיתי את האינטרס האישי.

הפוסט של שלמה בוזגלו | צילום מסך

6. בהגשת הרשימות על פי החלטת בית הדין של התנועה היה מחוייב היועץ המשפטי של התנועה להציג לי את אישור ראש הממשלה שבסופו לא הוצג בפני.

7. ההסכם שמופיע בהחלטת בית הדין הוא: במידה ומח"ל יקבלו מנדט אחד גדי התפטר ואני אבוא במקומו. במידה ונקבל שני מנדטים גדי יתמוך בי לסגנות. במידה וראש העיר התפטר אני אתמוך בגדי לראשות. כמובן שההסכם היה מותנה בהצגת אישור ראש הממשלה ומשום מה בחר היועץ המשפטי להסתיר את האישור והסיבות למה הוא הוסתר יחשפו בעתיד. ההסכם בתוקף.

"בתחילת הקמפיין של גדי שהחליט לא לפני ולא אחרי אפילו פעם אחת לפנות אליי לשיתוף פעולה ביוזמה אישית שלו. וחמור יותר שגדי הסיר את כל המדבקות וביטל לי את כל הקמפיין שהיה עבור מחל שהתנהל כ3חודשים בעיר חדרה ועליו קיבלתי תמיכה ותגובות חיוביות מצד התושבים ובעצם דחק אותי הצידה.

"ואחרי כל זה מאשימים אותי אנשיו של גדי שלא שיתפתי פעולה זה לא הרצחת וגם ירשת. במהלך כל הקמפיין של גדי נמנעתי מלתקוף או להגיב בציבור אפילו לא פעם אחת שזו הייתה זכותי אבל בחרתי לא לפגוע בסיכויי מחל.

"לאחר שגדי לא נבחר, בוחר גדי לברך מעומדים אחרים ואני מכבד כל מועמד ולא משנה מאיזה רשימה ובוחר להתעלם מבחירתי. להבדיל ממנו, אני קורא להתלכד ולהוביל את המפלגה ולנצל את היתרונות, של הליכוד למען תושבי העיר חדרה.

"לכן אני קורא לגד במידה והוא יחליט לא לפנות את המקום לרוני קוחל שנבחר למספר 2 ורוני בחר לוותר לגדי מהסיבות ששמורות לו בלבד להצטרף אליי לנהל משא ומתן לגבי עתיד המפלגה.

בברכה שלכם, שלמה בוזגלו".

ביקשנו את תגובתו של גדי אריאלי להאשמות שהטיח בו מספר 2 שלו, שלמה בוזגלו ולהסכמים אותם חשף, אך אריאלי סירב להגיב.